Alpine Garden Society



01386 554790

Summer North 30th AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 2 1-pan 7 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Cliff Booker, Whitworth
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 14 1-pan 7 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Mavis Allanson, Bolton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 22 3-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 23 1-pan 6 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd John Richards, Hexham
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 25 3-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 29 3-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 30 1-pan 7 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 33 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 38 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian Burrow, Lancaster
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 42 1-pan1 entry
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 49 1-pan 6 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 51 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 54 6-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 56 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John Richards, Hexham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 58 3-pan1 entry
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd John Richards, Hexham
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Heather Barraclough, Bradford
CLASS 65 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Edward Spencer, Egginton
CLASS 68 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 69 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 70 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd D&J Brown, Bradford
3rd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 75 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 79 1-pan 4 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 81 3-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 88 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 3-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 98 3-pan 2 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 101 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 103 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 106 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Sam lloyd, Redditch
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 1-pan 7 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 212 3-pan 3 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 213 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 217 3-pan1 entry
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Ms CM Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 219 3-pan1 entry
1st Ms CM Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 220 1-pan 4 entries
1st Ms CM Jackson-Houlsto, Risinghurst
1st Anne Wright, York
2nd Mrs Rosemary Powis, Canterbury
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan 2 entries
2nd Peggy Dawe, Purley
2nd Mrs Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 223 1-pan 3 entries
1st Peggy Dawe, Purley
1st Anne Wright, York
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
1st Judy Russ, Ormskirk
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 231 1-pan 2 entries
2nd Joan Bradbury, Elwick
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Joan Bradbury, Elwick
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 236 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Joan Bradbury, Elwick
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan1 entry
2nd Sam lloyd, Redditch
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS