Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 6 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Peter Hood, Penshaw
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 13 1-pan1 entry
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Frank Hoyle, Chipping
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd John Mercer, Bradford
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 20 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Cliff Booker, Whitworth
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 33 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 36 1-pan 8 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Alan Isherwood, Accrington
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Waters, Rochdale
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 44 1-pan1 entry
2nd Clare Dower, Frodsham
CLASS 50 6-pan1 entry
1st Mavis Allanson, Bolton
CLASS 51 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 54 1-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 57 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 59 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Andrew Lovell, Ormskirk
2nd Dave Riley, Kendal
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 63 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Mercer, Bradford
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 66 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 67 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 68 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 69 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 70 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 72 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan 6 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Colin Wibberley, Warrington
CLASS 75 1-pan 9 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
3rd Tommy Anderson, Kendal
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 78 1-pan 6 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 79 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd John Mercer, Bradford
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Frank Hoyle, Chipping
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 81 1-pan 6 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 82 1-pan 3 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 84 1-pan 6 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 85 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 86 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 6-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 95 3-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 102 1-pan 2 entries
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 106 1-pan 6 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 115 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 116 1-pan 7 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 119 1-pan1 entry
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 120 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st Edward Spencer, Egginton
3rd Mel Linney, Wombwell
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan 5 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Colin Wibberley, Warrington
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 126 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Alan Isherwood, Accrington
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 128 1-pan1 entry
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 129 3-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 132 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 3-pan 2 entries
2nd Alan Isherwood, Accrington
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 141 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Janice and Harr Wright, Bury
CLASS 142 1-pan1 entry
2nd Alan Isherwood, Accrington
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 146 1-pan 4 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Janice and Harr Wright, Bury
3rd Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 147 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 148 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 149 1-pan1 entry
1st Janice and Harr Wright, Bury