Alpine Garden Society



01386 554790

Kent AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 3 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 9 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 11 3-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 14 1-pan 2 entries
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 16 3-pan 3 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 17 1-pan 2 entries
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Harold Webb, Royston
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 1-pan 2 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 23 3-pan 2 entries
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Michael Brett, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 30 1-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Doug Bessey, Shepperton
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 34 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 36 1-pan1 entry
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 38 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 40 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st George Bentley, Corringham
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 44 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 46 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 48 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 49 3-pan 5 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 50 1-pan 7 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 51 3-pan 3 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 53 3-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 55 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 66 3-pan 7 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd John Kemp, Headcorn
CLASS 67 1-pan 8 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 68 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 72 1-pan 7 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 73 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 75 1-pan 8 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 77 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st John Kemp, Headcorn
2nd Doug Bessey, Shepperton
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 79 1-pan 4 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 81 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 83 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 84 3-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 85 1-pan12 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 88 6-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 89 3-pan1 entry
1st Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st George Bentley, Corringham
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
2nd Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 99 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 3 entries
1st Mrs J Doulton, Folkestone
2nd Michael Brett, Maidstone
3rd George Bentley, Corringham
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st George Bentley, Corringham
3rd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 104 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Michael Brett, Maidstone
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Cliff Walker, Crayford
CLASS 110 3-pan 5 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Tony Kirkland, Marlow
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 111 1-pan 6 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Tony Kirkland, Marlow
CLASS 113 1-pan 2 entries
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 114 1-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
3rd Alan Blackman, Gravesend
CLASS 115 1-pan 4 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Alan Blackman, Gravesend
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Alan Blackman, Gravesend
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 125 3-pan 5 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Mrs J Doulton, Folkestone
2nd John Millen, Maidstone
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 127 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Chris Gifford, Wilmington
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 129 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 131 1-pan 3 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd John Millen, Maidstone
3rd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Mrs J Doulton, Folkestone
2nd Chris Gifford, Wilmington
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John Millen, Maidstone
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 203 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 204 1-pan 6 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 5 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 213 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 1-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 219 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 220 1-pan 2 entries
1st Mrs Rosemary Powis, Canterbury
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Mrs Rosemary Powis, Canterbury
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 223 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Mrs Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 224 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan 3 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan 3 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan1 entry
1st Sam Lloyd, Redditch
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 232 3-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 236 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 240 3-pan 6 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 243 1-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS