Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st Raymond Fairbairn, Allendale
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd John Richards, Hexham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 7 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Hughes, Stocksfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Penshaw
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd John Richards, Hexham
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd John Richards, Hexham
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Pat Craven, Yarm
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Jack Brownless, Middlesborough
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Les Brown, Southport
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 29 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 34 3-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Percy Walker, Stokesley
CLASS 36 1-pan1 entry
1st Percy Walker, Stokesley
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 40 1-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 42 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 43 1-pan 9 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 44 3-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 45 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 46 1-pan 7 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 47 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 48 1-pan 9 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 49 1-pan12 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 50 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 51 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Pat Craven, Yarm
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 57 1-pan 6 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 58 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 61 1-pan 9 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 64 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 66 1-pan12 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 67 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 68 1-pan12 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 71 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Jeff Davies, Hellaby
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd John Richards, Hexham
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan Spenceley, Whitby
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 80 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 82 6-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 83 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 87 1-pan 2 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan 2 entries
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 93 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan1 entry
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 95 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 3-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 101 1-pan 6 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 102 3-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 103 1-pan 2 entries
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 108 1-pan 4 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 109 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 3-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 115 3-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 117 3-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Maurice Calvert, Seaton Carew
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 120 1-pan 3 entries
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 122 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Hazel Rogers, Danby
CLASS 125 1-pan 2 entries
1st Maurice Calvert, Seaton Carew
2nd Hazel Rogers, Danby