Alpine Garden Society



01386 554790

North Midland AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Don Peace, Yarm
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 4 3-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 5 3-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd John Richards, Hexham
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 10 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Harold Webb, Royston
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 14 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 19 1-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 21 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan 7 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 26 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Tim & Freda West, Leicester
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 30 3-pan1 entry
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan 2 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 33 1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Frank Hoyle, Chipping
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 35 3-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 36 1-pan 3 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 38 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 41 3-pan 6 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 43 3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 44 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 46 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 49 6-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 50 3-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 51 1-pan14 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Furness, Hexham
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 52 3-pan 5 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Don Peace, Yarm
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 54 3-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 55 1-pan13 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 59 1-pan 7 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 62 1-pan10 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Dave Charlton, Derby
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 63 1-pan14 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Pat Craven, Yarm
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 64 3-pan 3 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 66 3-pan 5 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 67 1-pan 8 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 69 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 70 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 71 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 9 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 75 1-pan11 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tim & Freda West, Leicester
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Eric Webster, Loughborough
CLASS 80 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 81 3-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 82 3-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 83 1-pan10 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Tim & Freda West, Leicester
CLASS 84 1-pan 6 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 87 3-pan 3 entries
2nd Ann & Michael Morton, Woking
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 88 1-pan 4 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 89 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 3-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 92 1-pan 3 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
2nd Edward Spencer, Egginton
CLASS 93 1-pan 6 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Elizabeth Maddock, Wilmslow
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 100 1-pan 5 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 103 3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Paul Street, Derby
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 106 1-pan 6 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 107 1-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 109 1-pan 2 entries
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Cyril Wright, Derby
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Paul Street, Derby
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 3-pan 7 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Penny &John POPE, Hayfield
3rd Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 116 1-pan10 entries
1st Penny &John POPE, Hayfield
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 117 1-pan 5 entries
1st Penny &John POPE, Hayfield
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 118 1-pan 6 entries
1st Penny &John POPE, Hayfield
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 119 1-pan 8 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 120 1-pan 6 entries
1st Penny &John POPE, Hayfield
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 121 1-pan 8 entries
1st Mr.N.R. Nuttall, Wombwell
2nd Vera Buck, Goole
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Andrew Harris, Chesterfield
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Peter Taggart, Nottingham
3rd Robin Pickering, Goole