Alpine Garden Society



01386 554790

East Cheshire AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
1st John Dixon, East Leake
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 10 3-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 18 3-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 20 3-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd John Dower, Frodsham
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 22 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Alan Taylor, Leamington Spa
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 29 1-pan 7 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 3-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 35 1-pan 4 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 36 1-pan 2 entries
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Clare Dower, Frodsham
CLASS 39 6-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 40 3-pan 5 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 44 1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Don Peace, Yarm
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 45 3-pan 6 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 46 1-pan 9 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 6 entries
NO RESULTS
CLASS 54 3-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Roy & Jean Salt, Chester
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 57 1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Cliff Booker, Whitworth
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 59 1-pan10 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 62 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 63 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 65 3-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 66 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 67 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Roy & Jean Salt, Chester
CLASS 68 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 70 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Cyril Wright, Derby
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Suzanne Pratt, Stockport
2nd Cyril Wright, Derby
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 80 1-pan1 entry
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Jim & Pat Magnall, Macclesfield
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 84 1-pan1 entry
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 85 1-pan1 entry
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 88 3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Cyril Wright, Derby
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 90 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Jim & Pat Magnall, Macclesfield
CLASS 92 1-pan1 entry
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 95 1-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Cyril Wright, Derby
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Cyril Wright, Derby
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 105 3-pan 3 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 106 1-pan 6 entries
1st Brian Marshall, High Lane
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Brian Marshall, High Lane
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Penny &John POPE, Hayfield
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 109 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Penny &John POPE, Hayfield
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 110 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Denise Field, Northwich
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Brian Marshall, High Lane
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Brian Marshall, High Lane
CLASS 114 1-pan1 entry
2nd D&J Brown, Bradford