Alpine Garden Society



01386 554790

East Anglia AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 3-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 14 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 2 entries
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 16 1-pan1 entry
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Dave Mountfort, Derby
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 30 3-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 31 1-pan 8 entries
1st George Bentley, Corringham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32 3-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Elsie & Ivan Willett, Hitchin
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Harold Webb, Royston
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 41 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 43 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 44 4-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 48 1-pan1 entry
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 49 3-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 54 3-pan 7 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 58 1-pan 9 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd John Richards, Hexham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 64 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd John Richards, Hexham
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 68 1-pan 9 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 71 3-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 72 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 78 1-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 5 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 82 1-pan 5 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 83 1-pan 2 entries
2nd George Bentley, Corringham
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 85 1-pan 5 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 91 3-pan 2 entries
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Diane & Phil Blyth, Poringland
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 94 1-pan 2 entries
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 95 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Ray Taylor, Beccles
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Diane & Phil Blyth, Poringland
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Ray Taylor, Beccles
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS