Alpine Garden Society



01386 554790

South Wales AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd John Richards, Hexham
CLASS 5 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 8 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 10 1-pan1 entry
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 11 1-pan 2 entries
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Jim Archibald, Llandysul
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Roger Norman, Leominster
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 24 3-pan 4 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 27 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 31 3-pan 4 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 32 1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 33 3-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 3-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 36 1-pan 9 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 37 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 40 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 45 3-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 1-pan 6 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Jim Archibald, Llandysul
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 49 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 50 1-pan10 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jim Archibald, Llandysul
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 53 1-pan 6 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Richard Hancock, Dilwyn
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 56 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 59 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 60 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd John Dixon, East Leake
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 61 1-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 70 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 71 1-pan 2 entries
1st Keith Hutton, Stogursey
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 77 3-pan1 entry
2nd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 78 1-pan1 entry
2nd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 79 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 89 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 90 3-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Peter Furneaux, Hartfield
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Peter Furneaux, Hartfield
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
2nd judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Kate Almond, Shrewsbury
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Christine Mullins, Cardiff
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS