Alpine Garden Society



01386 554790

Sussex AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 5 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Cyclamen Soc.
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan11 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd D Hargreaves, Wargrave
CLASS 14 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Elsie & Ivan Willett, Hitchin
2nd John Richards, Hexham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Paul Ingwersen, East Grinstead
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 22 1-pan 6 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 23 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Jane Annis,
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 27 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 3-pan 4 entries
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 1-pan12 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 30 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Alan Edwards, Dorking
CLASS 31 3-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 32 1-pan 9 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Mr PC Jones, Dunstable
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 36 3-pan 5 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd John Richards, Hexham
CLASS 37 1-pan10 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 38 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 39 3-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 41 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd D Hargreaves, Wargrave
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 45 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46 3-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 51 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan1 entry
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 53 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 55 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 3-pan1 entry
2nd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Peter Furneaux, Hartfield
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 59 1-pan 2 entries
2nd Peter Furneaux, Hartfield
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 61 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 63 1-pan1 entry
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 65 1-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 67 3-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Alan Blackman, Gravesend
CLASS 69 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Alan Blackman, Gravesend
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Alan Blackman, Gravesend
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 81 1-pan 2 entries
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
2nd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Robert Amos, Bedfordshire
CLASS 85 1-pan 2 entries
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Alan Cook, Dinton
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Robert Amos, Bedfordshire
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Mel Linney, Wombwell