Alpine Garden Society



01386 554790

Pershore AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 5 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 7 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan1 entry
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 11 1-pan 5 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 12 1-pan1 entry
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 13 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 2 entries
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd John Harrison, Tipton
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Richards, Cheltenham
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 24 3-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 25 3-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 26 1-pan 9 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Richard Clements, Pershore
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 28 1-pan10 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Tony Lee, Long Eaton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 8 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 40 1-pan 4 entries
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 1-pan 7 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 43 1-pan 2 entries
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 44 1-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 46 1-pan1 entry
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 49 1-pan 9 entries
1st Janet Aspland, Stourbridge
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 51 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan12 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Richard Clements, Pershore
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 56 3-pan 2 entries
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Anne-Marie Culliney, Redditch
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 61 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 65 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 73 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 74 1-pan 2 entries
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 75 1-pan 4 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 78 3-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 80 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 85 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 86 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 95 3-pan 2 entries
1st Alan Cook, Dinton
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 97 1-pan1 entry
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Alan Cook, Dinton
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Alan Cook, Dinton
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Alan Cook, Dinton
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Alan Cook, Dinton