Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough Autumn AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5 1-pan 5 entries
1st Simon Bond, Hartpury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Alan Chambers, Northampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Mr NT Stevens, Cambridge
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 12 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 15 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Richard Clements, Pershore
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 19 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 20 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 22 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 24 1-pan 8 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 25 1-pan 8 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 26 3-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Paul Street, Derby
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Paul Street, Derby
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 42 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 43 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 44 1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Elsie & Ivan Willett, Hitchin
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 46 1-pan 7 entries
1st Alan Chambers, Northampton
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 48 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 50 3-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 51 1-pan13 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 52 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 53 1-pan 9 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 56 1-pan 6 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 57 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 59 3-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 60 1-pan 8 entries
1st Alan Chambers, Northampton
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 61 1-pan 9 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd John Richards, Hexham
3rd Carol Roberts, Peterborough
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Richards, Hexham
CLASS 66 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 68 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan1 entry
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Peter Taggart, Nottingham
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 83 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan1 entry
2nd Cyril Wright, Derby
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 88 1-pan 5 entries
1st J Mander, Milton Keynes
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Ken Mann, Derby
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Ken Mann, Derby
CLASS 104 1-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 108 3-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd J Mander, Milton Keynes
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st J Mander, Milton Keynes
CLASS 110 1-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 113 1-pan 2 entries
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd J Mander, Milton Keynes
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Mel Linney, Wombwell