Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 5 1-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 6 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 9 1-pan 5 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 10 1-pan 2 entries
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Papworth, Skipton
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Janet Aspland, Stourbridge
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Waters, Rochdale
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Mercer, Bradford
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Ian Waters, Rochdale
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Trevor Whittaker, Bradford
2nd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 25 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Alan Papworth, Skipton
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 30 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 33 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 36 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Audrey Mercer, Bradford
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd Audrey Mercer, Bradford
CLASS 50 6-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 51 3-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Dave Charlton, Derby
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 52 1-pan11 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 53 1-pan 5 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 54 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 56 1-pan13 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Della Kerr, Darlington
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Colin Wibberley, Warrington
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 63 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Dave Charlton, Derby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 65 1-pan10 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 66 3-pan 3 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd John Richards, Hexham
CLASS 67 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Bland, Goosnargh
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 70 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 71 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Trevor Whittaker, Bradford
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 73 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Trevor Whittaker, Bradford
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 75 1-pan10 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Trevor Whittaker, Bradford
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 78 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd John Mercer, Bradford
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 81 1-pan 4 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 85 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 86 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
1st John Mullaney, Wakefield
CLASS 87 1-pan10 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 88 1-pan 5 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 89 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 102 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Colin Wibberley, Warrington
CLASS 105 1-pan1 entry
2nd Alan Isherwood, Accrington
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Alan Isherwood, Accrington
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 3-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 116 1-pan 2 entries
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Frances Mullaney, Wakefield
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 121 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Paul Street, Derby
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 125 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 126 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Alan Isherwood, Accrington
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 128 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 3-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 132 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 3-pan 3 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 141 1-pan 3 entries
1st Alan Isherwood, Accrington
2nd Janice and Harr Wright, Bury
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 143 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Graham Bradshaw, Darwen
3rd Alan Isherwood, Accrington
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan 4 entries
1st Stuart Heaton, Bolton
2nd Graham Bradshaw, Darwen
3rd Alan Isherwood, Accrington
CLASS 146 1-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Stuart Heaton, Bolton
3rd Janice and Harr Wright, Bury
CLASS 147 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Graham Bradshaw, Darwen
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 148 1-pan 3 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 149 1-pan 2 entries
1st Alan Isherwood, Accrington
2nd Stuart Heaton, Bolton