Alpine Garden Society



01386 554790

South West AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 2 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 4 3-pan 2 entries
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 8 1-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Barry Starling, Exeter
CLASS 13 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd David Hatchett, Okehampton
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd George Elder, Cardiff
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Barry Starling, Exeter
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 26 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Barry Starling, Exeter
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Keith Hutton, Stogursey
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 30 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Chris Birchall, Cullompton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Barry Starling, Exeter
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Barry Starling, Exeter
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 40 6-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 41 3-pan 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 42 1-pan10 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 43 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 46 3-pan 6 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 47 1-pan 8 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 48 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 49 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 51 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 56 3-pan 7 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 57 1-pan10 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 62 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Philbey, Petersfield
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 66 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 68 1-pan 6 entries
1st Richard Clements, Pershore
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan 9 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 74 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Tim Loe, Launceston
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Tim Loe, Launceston
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 77 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 78 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Nicholette Bitschi, Talaton
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
2nd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 82 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Tim Loe, Launceston
2nd Michael & Ann Morton, Woking
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 84 1-pan1 entry
2nd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 85 1-pan1 entry
1st John Royds, Warminster
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Alan Flack, Okehampton
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
2nd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
3rd John Royds, Warminster
CLASS 89 1-pan 5 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Rob Hubble, Shaugh Prior
3rd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 91 3-pan 3 entries
1st Tim Loe, Launceston
2nd Michael & Ann Morton, Woking
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
3rd Tim Loe, Launceston
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 96 1-pan 2 entries
2nd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Keith Hutton, Stogursey
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 98 1-pan 2 entries
2nd Stella Tracey, Shaugh Prior
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Michael & Ann Morton, High Wycombe
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
3rd Stella Tracey, Shaugh Prior
CLASS 105 3-pan 3 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
3rd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 106 1-pan 6 entries
1st Rob Hubble, Shaugh Prior
2nd Kate Almond, Shrewsbury
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
2nd Nicholette Bitschi, Talaton
CLASS 109 3-pan 3 entries
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
2nd Stella Tracey, Shaugh Prior
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Rob Hubble, Shaugh Prior
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Michael & Ann Morton, Woking
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Michael & Ann Morton, Woking
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Rob Hubble, Shaugh Prior
3rd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 201 3-pan 3 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 203 3-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 204 1-pan 4 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213 1-pan 2 entries
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan1 entry
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 219 3-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 220 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan1 entry
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 224 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 231 1-pan 4 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Alan Flack, Okehampton
3rd Mrs R Powis, Canterbury
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 232 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 233 1-pan 5 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Mrs R Powis, Canterbury
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 234 1-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 235 1-pan 2 entries
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 236 1-pan 3 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Mrs R Powis, Canterbury
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan 2 entries
2nd Mrs R Powis, Canterbury
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 242 1-pan 2 entries
2nd Alan Flack, Okehampton
3rd Mrs R Powis, Canterbury
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Mrs R Powis, Canterbury
CLASS 244 3-pan1 entry
1st Mrs R Powis, Canterbury
CLASS 245 1-pan 2 entries
2nd Mrs R Powis, Canterbury
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS