Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Tony Goode, Norwich
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 4 entries
2nd Peter Erskine, Petersfield
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 10 1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Robert Boone, Chelmsford
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 14 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 16 3-pan1 entry
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Doug Bessey, Shepperton
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Paul Cumbleton, Tilehurst
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 23 3-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 32 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 37 3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Mr PC Jones, Dunstable
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49 1-pan13 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Doug Bessey, Shepperton
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 50 3-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 52 1-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 54 1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Peter Erskine, Petersfield
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 55 3-pan 4 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 56 1-pan11 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Robert Boone, Chelmsford
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd John Dixon, East Leake
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 59 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 62 3-pan1 entry
1st Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 64 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 66 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 67 1-pan 3 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul Cumbleton, Tilehurst
CLASS 69 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 70 1-pan13 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Alan Edwards, Dorking
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 73 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 74 1-pan 9 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 75 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 77 1-pan 9 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Alan Edwards, Dorking
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 78 1-pan 7 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 80 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 82 1-pan 5 entries
1st Eric Webster, Loughborough
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 84 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 85 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 86 3-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 91 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 2 entries
2nd George Bentley, Corringham
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd George Bentley, Corringham
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
3rd George Bentley, Corringham
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 113 1-pan 5 entries
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 114 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 116 1-pan 3 entries
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Alan Blackman, Gravesend
CLASS 117 1-pan 5 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 119 1-pan 4 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Julie Kitson, Royston
3rd George Bentley, Corringham
CLASS 120 1-pan1 entry
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 121 1-pan 2 entries
2nd George Bentley, Corringham
3rd Alan Blackman, Gravesend
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 124 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 129 3-pan 5 entries
1st Colin Everett, Tilehurst
2nd Paul Nice, Rochford
3rd Diana Nice, Rochford
CLASS 130 1-pan 4 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Ray Taylor, Beccles
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 131 1-pan 3 entries
2nd Michael Morton, Woking
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 132 1-pan 4 entries
1st Barbara Chapman, Runwell
2nd Paul Nice, Rochford
3rd Tony Powell, Sawbridgeworth
CLASS 133 1-pan 3 entries
2nd Michael Morton, Woking
3rd Steven Bratley, London
CLASS 134 1-pan1 entry
2nd Ann Morton, Woking
CLASS 135 1-pan11 entries
1st Paul Nice, Rochford
2nd Michael Morton, Woking
3rd Colin Everett, Tilehurst
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Colin Everett, Tilehurst
3rd Michael Morton, Woking
CLASS 137 1-pan 6 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Paul Nice, Rochford
3rd Martin Hughes, Stocksfield