Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2005

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Mavis Allanson, Bolton
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 8 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Terry Mitchell, Ossett
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Edward Barraclough, Bradford
CLASS 13 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Mavis Allanson, Bolton
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Peter Bland, Goosnargh
3rd Kath Rimmer, Eccleston
CLASS 21 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Peter Hood, Penshaw
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd John Richards, Hexham
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 26 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 3-pan1 entry
2nd Charles Aitchison, Kendal
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Les Brown, Southport
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 31 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 33 1-pan 2 entries
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 34 3-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
1st Alan Furness, Hexham
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Don Peace, Yarm
3rd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 41 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Les Brown, Southport
CLASS 44 1-pan 2 entries
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 45 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 49 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 55 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Colin Wibberley, Warrington
CLASS 57 3-pan1 entry
1st John Dixon, East Leake
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 62 1-pan10 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Kath Rimmer, Eccleston
CLASS 63 1-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Peter Bland, Goosnargh
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 67 1-pan 9 entries
1st Colin Wibberley, Warrington
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Les Brown, Southport
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Les Brown, Southport
CLASS 69 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Colin Wibberley, Warrington
2nd Terry Mitchell, Ossett
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 72 1-pan 6 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 73 1-pan1 entry
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 75 1-pan 7 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 76 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 79 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Tom Melling, Ormskirk
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Alma Papworth, Skipton
CLASS 96 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Alan Eaves, Bispham
CLASS 104 1-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Michael Morton, Woking
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 114 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Tom Melling, Ormskirk
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 121 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Colin Wibberley, Warrington
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Tom Melling, Ormskirk
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 127 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 132 3-pan 2 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 133 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Michael Morton, Woking
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 3-pan1 entry
1st Michael Morton, Woking
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Michael Morton, Woking
3rd Tony Taziker, Thorton
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st Barbara Dixon, Chipping
2nd Michael Morton, Woking
CLASS 138 1-pan 3 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Tony Taziker, Thorton
CLASS 139 1-pan 2 entries
1st Barbara Dixon, Chipping
2nd Michael Morton, Woking
CLASS 140 1-pan 2 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 141 1-pan1 entry
1st Michael Morton, Woking
CLASS 142 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Michael Morton, Woking
CLASS 143 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Michael Morton, Woking
CLASS 144 1-pan 2 entries
1st Michael Morton, Woking
2nd Mel Linney, Wombwell