Alpine Garden Society



01386 554790

Sussex AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 3 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Harry Brown, East Wittering
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 6 1-pan 6 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cyclamen Societ,
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 9 1-pan 5 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 10 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd D Hargreaves, Wargrave
CLASS 12 1-pan 2 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 7 entries
1st Paul Ingwersen, East Grinstead
2nd Director of Hor, Wisley
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 14 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 16 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Chris & Freda Norton, Lightwater
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ken Richardson, Windsor
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd D Hargreaves, Wargrave
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Paul Cumbleton, Tilehurst
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Mr PC Jones, Dunstable
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 26 1-pan1 entry
2nd Jane Annis,
CLASS 27 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 3-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 29 1-pan11 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 30 3-pan 5 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 32 1-pan 9 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Mr PC Jones, Dunstable
3rd Harry Gill, Chelmsford
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 36 3-pan 5 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 37 1-pan16 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 38 3-pan 4 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 41 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Paul Cumbleton, Tilehurst
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 44 1-pan 3 entries
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 48 1-pan 4 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd John & Joan Goodman, Hassocks
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 51 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 53 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 55 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 3-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 59 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Ken Richardson, Windsor
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Ken Richardson, Windsor
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Ken Richardson, Windsor
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Ken Richardson, Windsor
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 67 3-pan1 entry
1st Ken Richardson, Windsor
CLASS 68 1-pan 2 entries
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 69 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 71 1-pan 2 entries
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 72 1-pan1 entry
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 3-pan1 entry
1st Mr A Blackman, Gravesend
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Kira Brown, East Wittering
2nd Mr A Blackman, Gravesend
3rd Imogen Brown, Wittering
CLASS 82 3-pan 4 entries
1st Mr A Blackman, Gravesend
2nd Rosemary Hillyar, High Hurstwood
3rd Kira Brown, East Wittering
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Kira Brown, East Wittering
2nd Imogen Brown, Wittering
CLASS 84 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd Kira Brown, East Wittering
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Mr A Blackman, Gravesend
2nd Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS