Alpine Garden Society



01386 554790

Northumberland AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd John Dixon, East Leake
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Edward Barraclough, Bradford
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd John Richards, Hexham
CLASS 7 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 14 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd John Lee, Glasgow
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Audrey Mercer, Bradford
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd John Richards, Hexham
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Walney Island
CLASS 20 1-pan 2 entries
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Ron McBeath, Lamberton
CLASS 22 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Les Brown, Southport
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 25 1-pan 7 entries
1st Susan Tindall, Ballynahinch
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 28 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 31 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 32 3-pan1 entry
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd John Mercer, Bradford
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 35 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 37 3-pan 2 entries
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 8 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 43 1-pan1 entry
1st Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 44 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry McWilliam, Morpeth
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Mullaney, Wakefield
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd John Lee, Glasgow
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Audrey Mercer, Bradford
3rd Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 48 1-pan 2 entries
2nd Audrey Mercer, Bradford
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 50 6-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 51 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Darren Sleep, Walney Island
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Terry Teal, Ryton
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Susan Tindall, Ballynahinch
2nd John Richards, Hexham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 57 1-pan 9 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd John Mercer, Bradford
CLASS 58 3-pan 6 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd George Young, Stocksfield
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 1-pan11 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 63 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 67 1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ian Christie, Kirriemuir
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd John Richards, Hexham
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Raymond Fairbairn, Allendale
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Don Peace, Yarm
3rd Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 75 3-pan 7 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 76 1-pan11 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Don Peace, Yarm
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 79 3-pan1 entry
1st Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 80 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 81 3-pan 7 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 82 3-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd John Richards, Hexham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 84 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 85 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Mercer, Bradford
3rd Terry Teal, Ryton
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd George Young, Stocksfield
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Ian Christie, Kirriemuir
2nd Darren Sleep, Walney Island
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Mullaney, Wakefield
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 93 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 94 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 95 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 98 3-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 99 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Alan Furness, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 100 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Mullaney, Wakefield
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 101 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 102 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 103 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 104 3-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Pat Craven, Yarm
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 105 1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 106 3-pan 5 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 107 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 110 3-pan1 entry
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
3rd Trevor Harding, Skelton
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 114 1-pan1 entry
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 118 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 122 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 124 1-pan 2 entries
2nd Jackie Parker, Hexham
3rd Frances Mullaney, Wakefield
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Jackie Parker, Hexham
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Shirley Leighton, Wigton
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 130 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 131 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 132 1-pan1 entry
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 133 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 134 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 137 1-pan 3 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
3rd Trevor Harding, Skelton
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 138 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 139 1-pan 2 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 140 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 141 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 143 1-pan1 entry
1st Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 146 3-pan1 entry
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 147 1-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Dave Bown, Richmond N.York
CLASS 160 3-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 161 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 162 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 163 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 164 1-pan 3 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 165 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 166 1-pan 2 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 167 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 168 1-pan1 entry
1st Martin Hughes, Stocksfield