Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle AGS/SRGC SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 14 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 2 entries
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 20 3-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Shirley Leighton, Wigton
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Helen Kidman, Ebchester
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 36 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 37 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 40 3-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 41 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 42 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 43 1-pan 6 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 49 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Richards, Hexham
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd John Richards, Hexham
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 55 1-pan11 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 56 3-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Richards, Hexham
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 60 1-pan10 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jackie Parker, Hexham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 64 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
1st George Young, Stocksfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 71 3-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Ian McNaughton, Tynebank
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 73 1-pan 2 entries
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 74 3-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 75 3-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 76 1-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 77 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Jackie Parker, Hexham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Shirley Leighton, Wigton
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 85 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 91 3-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 93 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 94 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Ian McNaughton, Tynebank
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 97 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS