Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Carol Roberts, Peterborough
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 4 3-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 5 1-pan 9 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Peter Erskine, Petersfield
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 6 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 8 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 9 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Carol Roberts, Peterborough
3rd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Steven Newton, Fleckney
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Pamela Collison, Barnet
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 19 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 20 1-pan10 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ray Drew, Laindon
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 22 1-pan10 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 24 1-pan 9 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 26 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 1-pan1 entry
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 32 1-pan 9 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd David Richards, Cheltenham
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 33 3-pan 9 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 35 1-pan 7 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Don Peace, Yarm
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 36 3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Pamela Collison, Barnet
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 51 6-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 52 3-pan 8 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd John Dixon, East Leake
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53 1-pan13 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 3-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 63 1-pan11 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Pamela Collison, Barnet
CLASS 66 1-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 67 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 68 3-pan 7 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 69 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 70 1-pan10 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Don Peace, Yarm
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 72 1-pan 8 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 74 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75 1-pan18 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Don Peace, Yarm
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 76 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 77 1-pan13 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Don Peace, Yarm
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 78 1-pan 9 entries
1st Alan Furness, Hexham
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 79 3-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 80 1-pan12 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Peter Erskine, Petersfield
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 81 1-pan 9 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 82 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 83 1-pan 9 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 85 3-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 86 1-pan11 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Don Peace, Yarm
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 87 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 88 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 89 1-pan 9 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 90 1-pan15 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 91 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 92 3-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Kidman, Ebchester
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 93 1-pan17 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Richard Clements, Pershore
3rd John Dixon, East Leake
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 96 6-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 97 3-pan 2 entries
2nd Keith Hutton, Stogursey
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 98 1-pan 5 entries
1st Mr F Hook, Hitchin
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Brian Ainge, Tipton
CLASS 102 1-pan 3 entries
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Mr F Hook, Hitchin
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 107 1-pan1 entry
2nd David Porter, Coventry
CLASS 108 1-pan 3 entries
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 109 1-pan 6 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd David Porter, Coventry
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Susan Clements, Pershore
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 111 3-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 112 1-pan 4 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 113 1-pan 7 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Catherine Hook, Hitchin
CLASS 116 3-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Edward Spencer, Egginton
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan1 entry
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 122 1-pan1 entry
1st Thomas Acton, Leicester
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 124 1-pan 2 entries
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd David Porter, Coventry
CLASS 125 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Barbara Hook, Hitchin
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 127 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan 3 entries
1st David Porter, Coventry
2nd Susan Clements, Pershore
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 131 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 132 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 133 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 137 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 138 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan0 entries
NO RESULTS