Alpine Garden Society



01386 554790

Malvern AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st Alan Taylor, Leamington Spa
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan10 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan 6 entries
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 7 1-pan 2 entries
2nd Harold Webb, Royston
CLASS 8 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan1 entry
2nd Geoff Parker, Banbury
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 12 1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 14 1-pan1 entry
1st John Harrison, Tipton
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Richards, Hexham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 19 1-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 3-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 26 1-pan 8 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Richards, Hexham
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 29 1-pan 3 entries
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 30 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 32 3-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 34 1-pan 6 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 35 3-pan 8 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 1-pan 9 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 38 3-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 1-pan 9 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 50 6-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 3-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 52 1-pan12 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd John Richards, Hexham
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 60 1-pan1 entry
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 62 1-pan 8 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 64 1-pan12 entries
1st John Richards, Hexham
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 67 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 68 1-pan 9 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 69 3-pan 6 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 72 1-pan 8 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 73 1-pan 8 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 75 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Helen Kidman, Ebchester
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 78 1-pan11 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 79 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 80 1-pan 9 entries
1st Richard Clements, Pershore
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 81 1-pan10 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 83 1-pan 5 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Dixon, East Leake
3rd John Richards, Hexham
CLASS 85 3-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 86 1-pan15 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Richards, Hexham
CLASS 90 6-pan1 entry
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 102 1-pan1 entry
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 105 3-pan1 entry
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 106 1-pan1 entry
1st Rob Price, Bromsgrove
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Susan Clements, Pershore
CLASS 108 1-pan 4 entries
1st Susan Clements, Pershore
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 110 3-pan 2 entries
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Brian Ainge, Tipton
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan1 entry
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Rob Price, Bromsgrove
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Mr RB Watson, Countesthorpe
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 119 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Susan Clements, Pershore
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 131 3-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan 2 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 136 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 138 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 139 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 140 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh