Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Gennard, Loughborough
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 14 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 18 3-pan1 entry
2nd Harold Webb, Royston
CLASS 19 1-pan 7 entries
1st Doreen Webster, Loughborough
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21 1-pan1 entry
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 1-pan 8 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 31 1-pan 9 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Robert Rolfe, Nottingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Taylor, Leamington Spa
CLASS 35 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 38 1-pan13 entries
1st David Philbey, Petersfield
1st David Richards, Cheltenham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 39 3-pan 9 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 41 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan11 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 43 1-pan 8 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 44 1-pan 7 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 47 6-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 48 3-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd John Gennard, Loughborough
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49 1-pan15 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Harold Webb, Royston
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan1 entry
1st David Richards, Cheltenham
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd John Richards, Hexham
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 53 3-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 1-pan15 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd John Dixon, East Leake
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 60 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Pat Craven, Yarm
3rd John Gennard, Loughborough
CLASS 61 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Harold Webb, Royston
CLASS 64 1-pan1 entry
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 65 1-pan 4 entries
2nd Harold Webb, Royston
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd John Grimshaw, Maidenhead
CLASS 67 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68 1-pan11 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan10 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ian Instone, Leeds
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 74 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 75 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 76 1-pan15 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Instone, Leeds
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 77 1-pan10 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 78 3-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Erskine, Petersfield
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 81 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 82 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 83 1-pan13 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 84 6-pan1 entry
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 85 3-pan1 entry
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
3rd David Porter, Coventry
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Julie Kitson, Royston
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 95 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 3 entries
2nd Terry Mitchell, Ossett
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 9 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan 4 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 105 1-pan 7 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 107 3-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 108 1-pan 6 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd David Porter, Coventry
CLASS 112 1-pan 6 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd Jonathan Mitchell, Ossett
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd David Porter, Coventry
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Ian Carty, Chesterfield
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 115 1-pan 6 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Jonathan Mitchell, Ossett
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd David Porter, Coventry
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 119 1-pan 2 entries
2nd Rick Lambert, Northampton
3rd David Porter, Coventry
CLASS 120 3-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Rick Lambert, Northampton
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 122 1-pan 2 entries
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 123 1-pan 4 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Cliff Hirst, Stoke-on-Trent
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 125 1-pan1 entry
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 126 1-pan 2 entries
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 127 1-pan 5 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Rick Lambert, Northampton
CLASS 129 1-pan1 entry
1st Rick Lambert, Northampton
CLASS 130 1-pan 4 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 200 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 202 3-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 204 3-pan 3 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 1-pan 4 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 206 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 3-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 208 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 3-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 211 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213 3-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 1-pan 3 entries
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 215 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 218 3-pan1 entry
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 219 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 220 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 221 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 223 3-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 224 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 225 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 1-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
2nd Joan Bradbury, Elwick
2nd Jackie Murray, Stamford
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 232 3-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 236 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 237 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 240 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan1 entry
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 245 1-pan1 entry
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS