Alpine Garden Society



01386 554790

London AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 2 3-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 4 12-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 8 1-pan 4 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd William lockyer, Purley
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 12 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 16 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 19 1-pan 3 entries
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 22 6-pan 3 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 23 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 28 1-pan 6 entries
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 31 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 34 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Elsie & Ivan Willett, Hitchin
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 40 3-pan1 entry
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 42 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 46 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 47 6-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 50 6-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 53 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Peter Erskine, Petersfield
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 59 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jim McGregor, Worcester
CLASS 62 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Rosina Abiss, Harpenden
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 65 3-pan 2 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 69 1-pan1 entry
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 70 3-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 76 1-pan 2 entries
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 78 1-pan1 entry
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 79 3-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 82 6-pan1 entry
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 83 3-pan 4 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 85 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 87 3-pan1 entry
1st Keith Hutton, Stogursey
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Keith Hutton, Stogursey
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 89 3-pan1 entry
1st Rosina Abiss, Harpenden
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 91 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Rosina Abiss, Harpenden
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Keith Hutton, Stogursey
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 94 1-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Rosina Abiss, Harpenden
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Rosina Abiss, Harpenden
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Rosina Abiss, Harpenden
3rd Jon Evans, Farnham
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Rosina Abiss, Harpenden
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Keith Hutton, Stogursey
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 113 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 3-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Rosina Abiss, Harpenden
CLASS 126 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 200 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 201 6-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 202 3-pan 4 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 203 6-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 204 3-pan 3 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 1-pan 4 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 206 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 3-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 208 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 209 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 210 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 211 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 212 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 214 1-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 215 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 218 3-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 219 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 220 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 221 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 224 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 225 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 232 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley