Alpine Garden Society



01386 554790

Summer North AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 2 1-pan11 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John Dower, Frodsham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 1-pan 2 entries
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 5 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Dower, Frodsham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 9 1-pan 2 entries
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 14 1-pan 6 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 16 1-pan 8 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 3 entries
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 22 3-pan 9 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 23 1-pan10 entries
1st David Woolveridge, Harrogate
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 24 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 25 3-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Dower, Frodsham
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 29 3-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 30 1-pan 7 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Tony Lea, Long Eaton
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lea, Long Eaton
CLASS 32 1-pan 7 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Tony Lea, Long Eaton
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 33 1-pan1 entry
2nd Audrey Mercer, Bradford
CLASS 36 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 38 1-pan11 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 39 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 45 1-pan 8 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47 1-pan13 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 48 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 49 1-pan10 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
1st George Young, Stocksfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 51 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 54 6-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Lea, Long Eaton
CLASS 55 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 56 3-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 57 1-pan12 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 58 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Gill Saxton, Sutton in Ash.
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Audrey Mercer, Bradford
CLASS 65 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 67 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Maurice Church, Pontefract
CLASS 69 1-pan 2 entries
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 70 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Rob Price, Bromsgrove
CLASS 73 1-pan 6 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 75 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 77 1-pan 4 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Daphne Kent, Harrogate
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 80 1-pan 3 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 85 3-pan1 entry
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 92 3-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 93 1-pan 2 entries
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 104 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 106 1-pan1 entry
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 200 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 202 3-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 204 3-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 1-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 206 6-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 207 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 208 1-pan 5 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Sheila Brown, Maidstone
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 210 3-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 211 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Joan Bradbury, Elwick
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 214 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 215 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 218 3-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 219 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 220 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 221 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 223 3-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 224 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 225 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 1-pan 2 entries
2nd Judy Russ, Ormskirk
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan1 entry
1st Jackie Murray, Stamford
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
1st Jackie Murray, Stamford
CLASS 232 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 236 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 237 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 242 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley