Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 3 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 7 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 8 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 11 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 13 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Les Brown, Southport
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 15 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Les Brown, Southport
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 23 1-pan 6 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Les Brown, Southport
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Jane Jopling, Stokesley
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 1-pan 8 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 33 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 34 3-pan 6 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Percy Walker, Stokesley
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd John Dixon, East Leake
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41 6-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 42 3-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 43 1-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 44 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 45 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 46 1-pan 6 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Don Peace, Yarm
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 47 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 48 1-pan 9 entries
1st Raymond Fairbairn, Allendale
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 49 1-pan 6 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 53 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 54 1-pan1 entry
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 57 1-pan13 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Les Brown, Southport
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 62 3-pan 4 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 63 1-pan12 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 64 1-pan10 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 66 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 67 1-pan13 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Mullaney, Wakefield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 70 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 72 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 76 3-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 77 1-pan 6 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 79 6-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 80 3-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Madge Roberts, Ormskirk
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 83 1-pan 5 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 84 1-pan1 entry
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 85 1-pan1 entry
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 86 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 89 1-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 90 1-pan 4 entries
1st Madge Roberts, Ormskirk
2nd Shirley Leighton, Wigton
3rd Dave Bown, Richmond N.York
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 91 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 92 1-pan1 entry
2nd Jane Jopling, Stokesley
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st Jane Jopling, Stokesley
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 97 3-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 99 3-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Shirley Leighton, Wigton
CLASS 101 1-pan 7 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Dave Bown, Richmond N.York
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Shirley Leighton, Wigton
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 113 1-pan 2 entries
2nd Neil Heaton, Great Ayton
3rd Dinah Sawer, Stokesley
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Neil Heaton, Great Ayton
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Dinah Sawer, Stokesley
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Madge Roberts, Ormskirk
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Joyce Scott, Hartburn
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Joyce Scott, Hartburn
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Neil Heaton, Great Ayton