Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 9 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 3-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd George Young, Stocksfield
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Edward Barraclough, Bradford
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 18 3-pan 2 entries
2nd Kath Rimmer, Eccleston
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 20 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 31 1-pan 2 entries
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 34 3-pan1 entry
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 39 3-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Les Brown, Southport
CLASS 44 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 45 6-pan 2 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 47 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 48 3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 49 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd George Young, Stocksfield
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 54 1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Tom Melling, Ormskirk
3rd Colin Wibberley, Warrington
CLASS 57 3-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 63 1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Les Brown, Southport
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 67 1-pan 9 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Colin Wibberley, Warrington
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd John Richards, Hexham
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 71 1-pan10 entries
1st Colin Wibberley, Warrington
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 75 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 76 3-pan 2 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 77 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 78 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 79 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 80 1-pan 9 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 85 3-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 89 1-pan1 entry
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 95 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 104 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 105 1-pan 2 entries
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 112 3-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 114 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 117 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 2 entries
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Tom Melling, Ormskirk
3rd Jonathan Mitchell, Ossett
CLASS 120 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 121 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Jonathan Mitchell, Ossett
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 127 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 132 3-pan 2 entries
1st Anne Lee, Shipley
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Anne Lee, Shipley
2nd Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 134 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 137 1-pan1 entry
1st Anne Lee, Shipley
CLASS 138 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 141 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 143 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 3-pan1 entry
1st Anne Lee, Shipley
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 146 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 147 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 148 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 149 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 150 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 151 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 152 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 153 1-pan0 entries
NO RESULTS