Alpine Garden Society



01386 554790

East Anglia AGS SHOW 2004

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 4 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 8 1-pan 3 entries
NO RESULTS
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 12 1-pan 3 entries
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 13 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Derek Richardson, Framlingham
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 23 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 30 3-pan 5 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 32 3-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Derek Richardson, Framlingham
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41 6-pan1 entry
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 42 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 43 1-pan 8 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 1-pan 3 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 45 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 47 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 48 1-pan 3 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 49 3-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 53 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 54 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 63 1-pan10 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 64 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 67 3-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 68 1-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Derek Richardson, Framlingham
2nd Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 8 entries
1st Derek Richardson, Framlingham
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 85 1-pan 6 entries
1st Derek Richardson, Framlingham
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan 2 entries
1st Diane & Phil Blyth, Poringland
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 107 1-pan1 entry
2nd Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan1 entry
2nd Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 112 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS