Alpine Garden Society



01386 554790

Sussex AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Director of Hor, Wisley
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 8 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan 7 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Paul Ingwersen, East Grinstead
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Ken Richardson, Windsor
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Paul Cumbleton, Tilehurst
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Mr PC Jones, Dunstable
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ken & Maureen Balcombe, Copthorne
CLASS 27 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 29 1-pan10 entries
1st Harry Gill, Chelmsford
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 30 3-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 32 1-pan 9 entries
1st Director of Hor, Wisley
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 33 1-pan 3 entries
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 34 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st D Hargreaves, Wargrave
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 36 3-pan 5 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 37 1-pan15 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 38 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 41 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd D Hargreaves, Wargrave
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 43 3-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 45 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
1st Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Mr PC Jones, Dunstable
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Alan Edwards, Dorking
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 51 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st John & Joan Goodman, Hassocks
2nd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 53 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 55 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 3-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Ken Richardson, Windsor
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 60 3-pan 4 entries
1st John & Joan Goodman, Hassocks
2nd Ken Richardson, Windsor
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 61 1-pan 2 entries
2nd Lionel Reuben, North Chailey
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Ken Richardson, Windsor
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st John & Joan Goodman, Hassocks
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Ken Richardson, Windsor
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Lionel Reuben, North Chailey
2nd Ken Richardson, Windsor
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Lionel Reuben, North Chailey
2nd Ken Richardson, Windsor
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st John & Joan Goodman, Hassocks
2nd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Lionel Reuben, North Chailey
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
3rd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 69 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 71 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Lionel Reuben, North Chailey
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 82 3-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st Ken & Maureen Balcombe, Copthorne
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh