Alpine Garden Society



01386 554790

Pershore AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 9 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 1-pan 2 entries
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 19 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Robertson, Dinton
3rd Richard Hancock, Dilwyn
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 23 1-pan 9 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Roy & Jean Salt, Chester
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 3-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ray Drew, Laindon
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 1-pan 6 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 28 1-pan10 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Roy & Jean Salt, Chester
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 30 1-pan 7 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 35 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Val Lee, Bovey Tracey
CLASS 39 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan1 entry
2nd Simon Bond, Hartpury
CLASS 41 1-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 42 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Richard Clements, Pershore
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 45 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Geoff Parker, Banbury
CLASS 47 1-pan 2 entries
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 49 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 50 1-pan 7 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 51 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 52 1-pan13 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 53 1-pan14 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Robertson, Dinton
CLASS 54 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 55 1-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 56 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 57 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 61 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
2nd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 73 3-pan1 entry
2nd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 75 1-pan 2 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd Sid Reed, Cheltenham
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 77 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 3-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 80 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Brian Ainge, Tipton
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Brian Ainge, Tipton
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 95 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan 2 entries
2nd Sid Reed, Cheltenham
3rd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 100 1-pan 2 entries
2nd FRANK POLLARD, NEYLAND
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 101 1-pan 2 entries
3rd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st FRANK POLLARD, NEYLAND
2nd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 103 3-pan 2 entries
1st Sid Reed, Cheltenham
3rd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 104 1-pan1 entry
2nd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Sid Reed, Cheltenham
2nd FRANK POLLARD, NEYLAND
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS