Alpine Garden Society



01386 554790

Northumb. AGS/SRGC SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Bland, Goosnargh
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 6 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Peter Bland, Goosnargh
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Eric Watson, Newcastle
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Eric Watson, Newcastle
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 14 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Terry Teal, Ryton
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd George Young, Stocksfield
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 18 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 20 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 23 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Eric Watson, Newcastle
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Della Kerr, Darlington
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 28 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 33 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 3-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 35 1-pan 5 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 37 1-pan 6 entries
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Alisdair&Brenda Walker, Wallsend
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry McWilliam, Morpeth
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd R Hadden, RYAL
CLASS 50 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 52 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 53 1-pan 7 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 59 1-pan12 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Mike Bramley, Chesterfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Terry Teal, Ryton
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd John Richards, Hexham
CLASS 63 1-pan1 entry
1st Frank Hoyle, Chipping
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 65 1-pan 8 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 67 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Terry Teal, Ryton
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 69 1-pan13 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 70 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 73 3-pan1 entry
1st Alisdair&Brenda Walker, Wallsend
CLASS 74 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 75 3-pan 4 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 76 1-pan 7 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Alisdair&Brenda Walker, Wallsend
CLASS 78 1-pan11 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd John Mercer, Bradford
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 79 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Eric Watson, Newcastle
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 80 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 81 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Wilf Lombard, Whickham
CLASS 82 1-pan10 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 83 1-pan 8 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Wilf Lombard, Whickham
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Alan Furness, Hexham
CLASS 85 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Barry McWilliam, Morpeth
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 88 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 91 3-pan1 entry
1st Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 92 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 93 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 95 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 98 1-pan 5 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 99 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Eric Watson, Newcastle
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 101 3-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 102 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 103 3-pan 2 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 104 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Instone, Leeds
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Jane Jopling, Stokesley
CLASS 110 3-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 113 1-pan 2 entries
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Shirley Leighton, Wigton
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Dave Bown, Richmond N.York
CLASS 118 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Irene Thorpe, Ripon
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 3-pan 4 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 130 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 131 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 134 1-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 135 1-pan1 entry
1st Shirley Leighton, Wigton
CLASS 136 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 138 1-pan 3 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 139 1-pan1 entry
2nd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 140 1-pan 3 entries
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 141 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 146 3-pan 3 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 147 1-pan 4 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 160 3-pan1 entry
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 161 1-pan 4 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Dave Bown, Richmond N.York
CLASS 162 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 163 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 164 1-pan 4 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 165 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 166 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 167 1-pan 2 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 168 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 169 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 170 1-pan1 entry
1st Dinah Sawer, Stokesley
CLASS 171 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 172 1-pan 3 entries
1st Dave Bown, Richmond N.York
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 173 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 174 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Martin Hughes, Stocksfield