Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle SRGC/AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 3 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Harry Brown, East Wittering
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Harry Brown, East Wittering
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 9 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 10 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 12 1-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Thorpe, Ripon
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 1-pan 6 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Barry McWilliam, Morpeth
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Helen Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st Mrs J Massingham, Ponteland
2nd Jackie Parker, Hexham
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 37 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 38 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 40 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Harry Brown, East Wittering
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 44 3-pan1 entry
1st Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 45 1-pan1 entry
1st Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 46 3-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 47 1-pan 9 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 52 3-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 54 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 57 3-pan 6 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Jackie Parker, Hexham
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 58 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 59 1-pan 9 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Russel Hall, Wolsingham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 60 3-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Harry Brown, East Wittering
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 62 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63 3-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Alan Furness, Hexham
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 73 3-pan1 entry
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 75 1-pan1 entry
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Robert Bragg, Gt Whittington
CLASS 77 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Shirley Leighton, Wigton
CLASS 82 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan1 entry
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Pearl Dale, Felton
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Toby Brown, East Wittering
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 93 3-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Toby Brown, East Wittering
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Ian McNaughton, Tynebank
CLASS 98 1-pan1 entry
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 106 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Kira Brown, East Wittering
CLASS 110 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 1-pan1 entry
1st David BURLEIGH, Longframlington
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Kira Brown, East Wittering
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS