Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 2 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan12 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Geoff Parker, Banbury
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 9 1-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Steven Newton, Fleckney
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Peter Clarke, Birmingham
2nd Harold Webb, Royston
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 18 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 19 1-pan13 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Parker, Banbury
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 22 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 26 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Good, Penmaenmawr
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 1-pan 9 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 31 3-pan10 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 33 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 34 3-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 35 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Steven Newton, Fleckney
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Louise Overton, Sutton Coldfiel
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd John Dower, Frodsham
CLASS 40 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Robertson, Dinton
CLASS 41 3-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 42 1-pan23 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Geoff Parker, Banbury
2nd Don Peace, Yarm
3rd John Dixon, East Leake
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 43 3-pan 6 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 44 1-pan19 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 45 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Dinton
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 48 1-pan 9 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 49 1-pan 6 entries
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 50 1-pan 8 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 51 1-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 53 3-pan 8 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 54 1-pan13 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 55 1-pan 9 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 56 1-pan16 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 58 3-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 59 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 61 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 62 1-pan 8 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 63 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 64 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 65 1-pan10 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 66 1-pan 6 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd John Dixon, East Leake
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 67 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 68 3-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 69 1-pan14 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 70 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 73 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Peter Clarke, Birmingham
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Thomas Acton, Leicester
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 78 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 2 entries
2nd Toby Brown, East Wittering
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Peter Clarke, Birmingham
2nd Thomas Acton, Leicester
CLASS 81 1-pan 6 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Madge Roberts, Ormskirk
3rd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 83 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 85 3-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 86 1-pan 5 entries
1st Toby Brown, East Wittering
2nd Julie Kitson, Royston
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 90 3-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 94 1-pan1 entry
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Julie Kitson, Royston
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 102 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Peter Clarke, Birmingham
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Mr E O & Mrs J Morris, Rhuddlan
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Kate Almond, Shrewsbury
3rd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st Mr E O & Mrs J Morris, Rhuddlan
2nd Peter Clarke, Birmingham
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Peter Clarke, Birmingham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 110 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Mr E O & Mrs J Morris, Rhuddlan
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Mr E O & Mrs J Morris, Rhuddlan