Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 4 3-pan 2 entries
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd John Richards, Hexham
CLASS 5 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Michael Upward, Eckington
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 7 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 8 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan13 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 10 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ron Beeston, Worcester
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Gennard, Loughborough
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 14 3-pan1 entry
3rd Ann Borrill, Wymondham
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 16 1-pan 2 entries
2nd Jean Wilson, Newark
3rd Michael Upward, Eckington
CLASS 17 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Gennard, Loughborough
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 18 3-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd David Hoare, Lyminge
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 22 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Ron Beeston, Worcester
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Barry & Anne Wright, York
2nd Ann Borrill, Wymondham
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Ron Beeston, Worcester
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John Richards, Hexham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd John Richards, Hexham
CLASS 35 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 38 1-pan12 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Martin Thompson, Anwick
3rd David Hoare, Lyminge
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 39 3-pan 8 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 40 1-pan 9 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Steven Newton, Fleckney
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 41 3-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43 1-pan 8 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 44 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Anne Wright, York
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Anne Wright, York
CLASS 46 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Gennard, Loughborough
CLASS 48 3-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 49 1-pan19 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 50 3-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd John Gennard, Loughborough
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 53 3-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Erskine, Petersfield
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 54 1-pan20 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 59 3-pan 4 entries
1st Ron Beeston, Worcester
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Mullaney, Wakefield
CLASS 62 1-pan15 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
1st Doreen Webster, Loughborough
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 63 3-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st Vernon Hancock, Grimsby
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan13 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd David Hoare, Lyminge
2nd Harold Webb, Royston
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Harry Gill, Chelmsford
CLASS 67 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 68 1-pan16 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Harry Gill, Chelmsford
2nd George Young, Stocksfield
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan11 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Barry & Anne Wright, York
2nd Ron Beeston, Worcester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 75 1-pan10 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Ray Drew, Laindon
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 76 1-pan14 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Mawson, Dronfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 78 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Dixon, East Leake
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd John Dixon, East Leake
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd John Dixon, East Leake
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 81 6-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 82 3-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 83 1-pan 8 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd John Dixon, East Leake
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 84 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 3-pan1 entry
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 88 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Samuel cox, Northampton
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Irene Thorpe, Ripon
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Samuel cox, Northampton
CLASS 103 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Samuel cox, Northampton
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Samuel cox, Northampton
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Thomas Acton, Leicester
CLASS 107 3-pan 3 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Samuel cox, Northampton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Cliff Hirst, Stoke-on-Trent
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Samuel cox, Northampton
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 113 1-pan1 entry
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Samuel cox, Northampton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Samuel cox, Northampton
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Jonathan Mitchell, Ossett
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Samuel cox, Northampton
CLASS 119 1-pan 4 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Samuel cox, Northampton
CLASS 120 3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Samuel cox, Northampton
CLASS 122 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st David Porter, Coventry
2nd Jonathan Mitchell, Ossett
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 124 1-pan 5 entries
1st Cliff Hirst, Stoke-on-Trent
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 125 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Samuel cox, Northampton
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Samuel cox, Northampton
3rd David Porter, Coventry
CLASS 127 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 128 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Samuel cox, Northampton
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 130 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan32 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Samuel cox, Northampton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 132 1-pan 7 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 133 1-pan1 entry
1st David Porter, Coventry
CLASS 134 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Samuel cox, Northampton
CLASS 136 1-pan 6 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd David Porter, Coventry
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 137 1-pan 4 entries
1st Samuel cox, Northampton
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 138 1-pan 3 entries
1st David Porter, Coventry
2nd Samuel cox, Northampton
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 139 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Samuel cox, Northampton
CLASS 202 3-pan 3 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 204 3-pan 2 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 205 1-pan 2 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 208 1-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 210 3-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 211 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 214 1-pan 3 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 215 6-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 216 3-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 217 1-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 218 3-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
1st Anne Wright, York
CLASS 219 1-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Anne Wright, York
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 221 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 223 3-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 224 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 225 3-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 1-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Anne Wright, York
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 3-pan 2 entries
1st Mr MH Morrow, Wrexham
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 1-pan 2 entries
1st Mr MH Morrow, Wrexham
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
1st Mrs S Morrow, Wrexham
CLASS 230 3-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Peter Maguire, Gosforth
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 236 1-pan1 entry
1st Peter Maguire, Gosforth
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
2nd John Goodman, Hassocks
CLASS 243 1-pan1 entry
1st John Goodman, Hassocks
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS