Alpine Garden Society



01386 554790

Summer North AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 2 1-pan 6 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 5 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dower, Frodsham
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 1-pan 7 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Mavis Allanson, Bolton
CLASS 9 1-pan 2 entries
3rd Mavis Allanson, Bolton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 12 1-pan 8 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 17 3-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 19 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 22 3-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 23 1-pan10 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 25 3-pan 6 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Sylvia Medd, Shiptonthorpe
CLASS 27 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 29 3-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 31 3-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 36 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 38 1-pan10 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 39 1-pan12 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Wilson, Newark
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 42 1-pan1 entry
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 44 1-pan 7 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 45 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 46 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Jack Brownless, Middlesborough
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 47 1-pan 2 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jack Brownless, Middlesborough
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 50 1-pan 2 entries
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 51 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 52 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 53 6-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 1-pan 9 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 55 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 56 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd John Dixon, East Leake
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 59 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
1st Alan Furness, Hexham
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Heather Barraclough, Bradford
CLASS 65 6-pan1 entry
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Irene Thorpe, Ripon
2nd Jon Evans, Farnham
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 75 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Daphne Kent, Harrogate
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 80 1-pan 3 entries
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Shirley Leighton, Wigton
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 88 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan1 entry
2nd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 107 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Daphne Kent, Harrogate
CLASS 111 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 202 3-pan 4 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 204 3-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 205 1-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 206 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 208 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 210 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 211 1-pan 3 entries
2nd Jon Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 213 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 214 1-pan 2 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 215 6-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 216 3-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 217 1-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 218 3-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
2nd P Dawe, Purley
CLASS 219 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd P Dawe, Purley
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 221 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 223 3-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 224 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd P Dawe, Purley
CLASS 225 3-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 1-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 3-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
2nd Mr MH Morrow, Wrexham
CLASS 228 1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
2nd Mr MH Morrow, Wrexham
CLASS 229 1-pan 2 entries
1st Mrs S Morrow, Wrexham
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 236 1-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
1st P Dawe, Purley
CLASS 243 1-pan1 entry
1st P Dawe, Purley
CLASS 244 3-pan1 entry
1st P Dawe, Purley
CLASS 245 1-pan1 entry
2nd P Dawe, Purley
CLASS 246 1-pan1 entry
1st P Dawe, Purley