Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Alan Taylor, Leamington Spa
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
CLASS 6 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Thompson, Anwick
CLASS 7 1-pan 6 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 8 3-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Martin Thompson, Anwick
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Martin Thompson, Anwick
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Doreen Webster, Loughborough
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 17 1-pan 7 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Chris Lilley, Worksop
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 19 1-pan 6 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd John Dixon, East Leake
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Darren Sleep, Walney Island
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Don Peace, Yarm
2nd Martin Thompson, Anwick
3rd John Forrest, Blackpool
CLASS 23 1-pan1 entry
1st Alan Furness, Hexham
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Peter & Judith Hurst, Saddleworth
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Vernon Hancock, Grimsby
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 1-pan 9 entries
1st Vernon Hancock, Grimsby
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Mavis Meekings, Bolton
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 50 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 3-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 55 3-pan 6 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 56 1-pan16 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 62 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 65 1-pan 8 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd John Richards, Hexham
CLASS 66 3-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd John Richards, Hexham
CLASS 67 1-pan14 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 70 3-pan 5 entries
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd John Richards, Hexham
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 74 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 75 1-pan11 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Vernon Hancock, Grimsby
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 78 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 80 1-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 81 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 86 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Martin Thompson, Anwick
CLASS 87 1-pan11 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Martin Thompson, Anwick
CLASS 88 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 89 1-pan 9 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Dixon, East Leake
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Ian Waters, Rochdale
CLASS 95 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 3-pan 2 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Walney Island
CLASS 102 1-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 103 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Darren Sleep, Walney Island
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 3-pan 5 entries
1st Darren Sleep, Walney Island
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 116 1-pan 5 entries
1st Darren Sleep, Walney Island
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Walney Island
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 121 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Darren Sleep, Walney Island
CLASS 124 1-pan 3 entries
1st Tony Garthwaite, Tetney
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 125 1-pan 3 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 126 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 129 3-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Darren Sleep, Walney Island
3rd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 130 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Darren Sleep, Walney Island
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 140 3-pan 6 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Anne Lee, Shipley
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 141 1-pan 6 entries
1st Anne Lee, Shipley
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 142 1-pan 5 entries
1st Anne Lee, Shipley
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 143 1-pan 6 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Anne Lee, Shipley
CLASS 144 1-pan 2 entries
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 145 1-pan 4 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 146 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 147 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 148 1-pan1 entry
1st Gerald Steele, Rochdale
CLASS 149 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 150 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Anne Lee, Shipley
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 151 1-pan 3 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 152 1-pan 2 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Mr Nottingham, Leeds