Alpine Garden Society



01386 554790

North of England AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 4 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan12 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Mercer, Bradford
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 4 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Forrest, Blackpool
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 8 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 10 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Chris Lilley, Worksop
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 12 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st John Dennis, Doncaster
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 14 1-pan12 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Della Kerr, Darlington
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 15 1-pan14 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 16 1-pan10 entries
1st Linda Pickering, Market Weighton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Sylvia Medd, Shiptonthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19 1-pan 6 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd John Dower, Frodsham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 23 3-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 27 1-pan 9 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Clare Dower, Frodsham
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Heather Barraclough, Bradford
2nd Clare Dower, Frodsham
3rd Michael Myers, Harrogate
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd John Dower, Frodsham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 31 6-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 32 3-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 33 1-pan18 entries
1st John Mercer, Bradford
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 34 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 35 1-pan 7 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 36 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 39 1-pan 9 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 40 3-pan 2 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Linda Pickering, Market Weighton
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 43 1-pan 6 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 44 1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 45 1-pan 8 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 46 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd John Dennis, Doncaster
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st John Dennis, Doncaster
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 49 3-pan 3 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 50 1-pan13 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 52 1-pan14 entries
1st John Dennis, Doncaster
2nd John Mercer, Bradford
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 53 1-pan12 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 54 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 55 1-pan 9 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56 1-pan 9 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Jeff Davies, Hellaby
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 60 3-pan 4 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 64 1-pan 2 entries
3rd John Mercer, Bradford
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 66 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 67 1-pan13 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
3rd John Forrest, Blackpool
CLASS 70 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 3-pan1 entry
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Mr JER Barr, Willerby
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 75 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Daphne Kent, Harrogate
CLASS 77 1-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 79 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Joan Barr, Willerby
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Mr JER Barr, Willerby
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 83 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Mr JER Barr, Willerby
CLASS 85 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st Mr JER Barr, Willerby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Irene Thorpe, Ripon
CLASS 88 1-pan 4 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 89 1-pan 4 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Daphne Kent, Harrogate
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Tony Garthwaite, Tetney
2nd Carl Denton, Leeds
CLASS 91 1-pan1 entry
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 92 3-pan 5 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 94 3-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 95 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 97 1-pan 2 entries
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 98 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Carl Denton, Leeds
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 100 1-pan 3 entries
2nd Daphne Kent, Harrogate
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 101 1-pan 6 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 102 1-pan 5 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 103 1-pan 4 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Tony Garthwaite, Tetney
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st Tony Garthwaite, Tetney
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 105 3-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 106 1-pan 7 entries
1st Carl Denton, Leeds
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 107 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Mrs C Young, Stocksfield
3rd Joan Ruddick, Yarm
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joan Ruddick, Yarm
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Mrs C Young, Stocksfield
CLASS 112 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Joan Barr, Willerby
3rd Carl Denton, Leeds
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Mrs C Young, Stocksfield
3rd Dinah Sawer, Stokesley
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Joan Barr, Willerby
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 115 1-pan 4 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Dinah Sawer, Stokesley
3rd Joan Ruddick, Yarm
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Mrs C Young, Stocksfield
2nd Jonathan Mitchell, Ossett
3rd Joan Ruddick, Yarm
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Carl Denton, Leeds
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Joan Ruddick, Yarm
2nd Daphne Kent, Harrogate
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS