Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Peter Erskine, Petersfield
CLASS 6 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 9 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Robert Boone, Chelmsford
CLASS 11 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Eric Watson, Newcastle
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 14 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 15 1-pan 8 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Derek Monk, Sompting
3rd Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 16 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 24 3-pan1 entry
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Terry Smale, Epsom Downs
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 33 3-pan 2 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 3-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 37 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Dixon, East Leake
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 40 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 41 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Goode, Norwich
CLASS 42 3-pan 7 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 43 1-pan13 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Robert Boone, Chelmsford
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 45 3-pan1 entry
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 47 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48 1-pan1 entry
1st Peter Erskine, Petersfield
CLASS 49 3-pan 4 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 50 1-pan 7 entries
1st Robert Boone, Chelmsford
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 55 1-pan 8 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Terry Smale, Epsom Downs
CLASS 56 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Audrey Mercer, Bradford
CLASS 58 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 61 3-pan 5 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 62 1-pan14 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Alan Edwards, Dorking
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Terry Smale, Epsom Downs
2nd Robert Boone, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 65 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Dinton
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 66 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Harold Webb, Royston
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 67 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 69 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 71 1-pan 5 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Harry Brown, East Wittering
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Mr NT Stevens, Cambridge
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 75 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 76 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 77 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Alan Edwards, Dorking
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 78 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Eric Watson, Newcastle
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 80 6-pan1 entry
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 81 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Derek Monk, Sompting
2nd Mr I Sharpe, St. Albans
CLASS 83 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 88 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan1 entry
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 95 3-pan 2 entries
1st Mr I Sharpe, St. Albans
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd John & Joan Goodman, Hassocks
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 100 3-pan 2 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 102 3-pan1 entry
2nd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 105 1-pan 6 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Toby Brown, East Wittering
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st John & Joan Goodman, Hassocks
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 110 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 1-pan1 entry
1st John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 115 3-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Mrs M Brine, Rayleigh
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Mr I Sharpe, St. Albans
3rd Peter Diment, Romford
CLASS 117 3-pan1 entry
2nd Mrs M Brine, Rayleigh
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Mrs M Brine, Rayleigh
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Arthur Nicholls, Chelmsford
2nd Mr I Sharpe, St. Albans
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 122 3-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Mrs M Brine, Rayleigh
CLASS 123 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Mr D Coldwell, Epping
2nd Mrs M Brine, Rayleigh
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 125 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 3-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Mr D Coldwell, Epping
2nd Mrs M Brine, Rayleigh
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F