Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 7 1-pan 7 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 8 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Terry Teal, Ryton
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 15 1-pan 6 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ernest Ruddick, Yarm
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Pat Craven, Yarm
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 23 1-pan1 entry
1st Ernest Ruddick, Yarm
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 25 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 26 1-pan 9 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jean Wilson, Newark
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 30 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 31 1-pan 7 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 32 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 33 3-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 35 1-pan 9 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 36 1-pan1 entry
1st Heather Barraclough, Bradford
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd John Dower, Frodsham
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 38 6-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Pat Craven, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 40 1-pan15 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Dixon, East Leake
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 41 3-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Peter Hood, Penshaw
CLASS 42 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Dixon, East Leake
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 44 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 45 1-pan 8 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 46 1-pan 8 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd George Young, Stocksfield
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 49 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd George Young, Stocksfield
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 51 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 53 1-pan11 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 1-pan 9 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 56 3-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 57 1-pan11 entries
1st Ernest Ruddick, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 58 1-pan 9 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd George Young, Stocksfield
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 59 1-pan 7 entries
1st Barry McWilliam, Morpeth
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Chris Lilley, Worksop
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 61 1-pan 8 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd George Young, Stocksfield
3rd Terry Teal, Ryton
CLASS 62 1-pan13 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Jean Wilson, Newark
CLASS 65 3-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 66 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 67 1-pan 8 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd John Dixon, East Leake
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 72 3-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan13 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 74 6-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Dinah Sawer, Stokesley
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 82 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Frances Mullaney, Wakefield
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st Madge Roberts, Ormskirk
2nd Tony Garthwaite, Tetney
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Irene Thorpe, Ripon
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Shirley Leighton, Wigton
3rd Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 96 3-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 99 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 101 1-pan 5 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Tony Garthwaite, Tetney
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 103 3-pan1 entry
1st Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st Shirley Leighton, Wigton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Frances Mullaney, Wakefield
CLASS 105 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan1 entry
1st Tony Garthwaite, Tetney
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan 4 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Tony Garthwaite, Tetney
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 111 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 112 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Dave Bown, Richmond N.York
3rd Andrew Featherstone, Stockton-on-Tee
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Mr. & Mrs. E.O. Morris, Rhuddlan
CLASS 114 1-pan 2 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Joyce Scott, Hartburn
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Andrew Featherstone, Stockton-on-Tee
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Dave Bown, Richmond N.York
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Dinah Sawer, Stokesley
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Frances Mullaney, Wakefield
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Andrew Featherstone, Stockton-on-Tee
2nd Dinah Sawer, Stokesley
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Joan Ruddick, Yarm
2nd Dinah Sawer, Stokesley
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Joan Ruddick, Yarm
2nd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Andrew Featherstone, Stockton-on-Tee
2nd Mr. & Mrs. E.O. Morris, Rhuddlan
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Joan Ruddick, Yarm
2nd Andrew Featherstone, Stockton-on-Tee