Alpine Garden Society



01386 554790

North Midland AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 7 3-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 8 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 10 1-pan 6 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Peter Erskine, Petersfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Jean Wilson, Newark
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Vernon Hancock, Grimsby
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd John Richards, Hexham
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Vernon Hancock, Grimsby
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 27 1-pan 9 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Ron Beeston, Worcester
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 1-pan 8 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Jean Wilson, Newark
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 33 1-pan 7 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 34 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 37 1-pan11 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 38 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 39 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 41 3-pan 8 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 42 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Steven Newton, Fleckney
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 49 6-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 3-pan 8 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 51 1-pan18 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Edward Barraclough, Bradford
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 52 3-pan 5 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 53 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 54 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 55 1-pan 8 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Jean Wilson, Newark
3rd Ian Leslie, Bangor
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 58 1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Dave Charlton, Derby
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 60 1-pan 8 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 61 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 62 1-pan14 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 63 1-pan12 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd John Mullaney, Wakefield
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 64 1-pan 6 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 65 3-pan 7 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 66 1-pan14 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Eric Webster, Loughborough
CLASS 67 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 68 1-pan 8 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 69 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 70 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 71 1-pan13 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Vernon Hancock, Grimsby
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 72 1-pan 9 entries
1st Pat Craven, Yarm
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 73 1-pan12 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 74 1-pan13 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Steven Newton, Fleckney
CLASS 75 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 76 3-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 77 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd John Mullaney, Wakefield
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 80 3-pan 5 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 81 3-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 82 1-pan11 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Jean Rich, Chelmsford
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 83 1-pan 8 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Dave Charlton, Derby
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 84 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 85 3-pan1 entry
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 3-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 5 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st David Porter, Coventry
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 94 1-pan 6 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Enid Barton, Matlock
3rd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 95 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 97 1-pan 3 entries
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd David Porter, Coventry
CLASS 99 1-pan1 entry
1st David Porter, Coventry
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
3rd David Porter, Coventry
CLASS 101 3-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 103 1-pan 2 entries
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd David Porter, Coventry
CLASS 104 1-pan 2 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 106 1-pan1 entry
1st Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 107 1-pan1 entry
1st David Porter, Coventry
CLASS 108 3-pan1 entry
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd David Porter, Coventry
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd David Porter, Coventry
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st David Porter, Coventry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 113 3-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 115 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Kate Almond, Shrewsbury
3rd Enid Barton, Matlock
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Enid Barton, Matlock
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Enid Barton, Matlock
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 122 1-pan 4 entries
1st Enid Barton, Matlock
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Peter Noon, Nottingham
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Enid Barton, Matlock
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham