Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool SRGC/AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Mullaney, Wakefield
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 8 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 10 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 12 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 14 3-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Eric Rainford, Leeds
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Fred Hunt, Invergowerie
CLASS 20 3-pan 4 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Pat Craven, Yarm
3rd John Richards, Hexham
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 23 3-pan 4 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 24 1-pan 8 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd George Young, Stocksfield
3rd John Richards, Hexham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Fred Hunt, Invergowerie
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 28 1-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Andrew Lovell, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 31 1-pan 2 entries
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 33 3-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 34 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 37 3-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 38 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 39 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 45 6-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 46 3-pan11 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 48 3-pan1 entry
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 49 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 51 3-pan1 entry
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 53 3-pan 8 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 54 1-pan11 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Frank Hoyle, Chipping
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 56 1-pan 6 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Terry Mitchell, Ossett
CLASS 61 1-pan14 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 63 1-pan10 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Les Brown, Southport
CLASS 65 1-pan 9 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 67 3-pan1 entry
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 69 1-pan 7 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Andrew Lovell, Ormskirk
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 71 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 72 1-pan 6 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 73 1-pan 8 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 74 3-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 76 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 77 3-pan 5 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 78 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 80 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 82 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Mike Brindle, Mellor
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Mike Brindle, Mellor
CLASS 91 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Mike Brindle, Mellor
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Mike Brindle, Mellor
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 3-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Tim Roberts, Thornton
CLASS 107 3-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Maurice Church, Pontefract
CLASS 109 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Jonathan Mitchell, Ossett
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Mike Brindle, Mellor
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Tim Roberts, Thornton
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Mike Brindle, Mellor
2nd Tim Roberts, Thornton
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Jonathan Mitchell, Ossett
2nd Mike Brindle, Mellor
3rd Tim Roberts, Thornton
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Tim Roberts, Thornton
CLASS 125 3-pan 2 entries
1st Ann Lee, Shipley
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Jonathan Mitchell, Ossett
2nd Ann Lee, Shipley
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 127 3-pan 2 entries
2nd Ann Lee, Shipley
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 128 1-pan 3 entries
2nd Ann Lee, Shipley
3rd Jonathan Mitchell, Ossett
CLASS 129 1-pan1 entry
1st Jonathan Mitchell, Ossett
CLASS 130 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 1-pan1 entry
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 134 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan1 entry
1st Mrs F Mullaney, Wakefield
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Jonathan Mitchell, Ossett
2nd Mrs F Mullaney, Wakefield
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 137 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 138 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 139 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan1 entry
1st Mrs F Mullaney, Wakefield
CLASS 141 1-pan1 entry
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 142 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS