Alpine Garden Society



01386 554790

East Anglia AGS SHOW 2003

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 4 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ann Borrill, Wymondham
CLASS 12 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Derek Richardson, Framlingham
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Derek Richardson, Framlingham
2nd Jackie Murray, Stamford
CLASS 16 3-pan 4 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 17 1-pan 7 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ray Drew, Laindon
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
3rd George Bentley, Corringham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 8 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 27 3-pan 9 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 29 3-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 30 1-pan10 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 31 3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Catherine Hook, Hitchin
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 32 1-pan 9 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Derek Richardson, Framlingham
CLASS 33 1-pan 9 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Harold Webb, Royston
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Jackie Murray, Stamford
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 43 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 47 1-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 48 3-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd George Bentley, Corringham
3rd Derek Richardson, Framlingham
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 57 1-pan 9 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 58 1-pan10 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 59 1-pan11 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 62 1-pan12 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Derek Richardson, Framlingham
CLASS 66 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 68 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Margaret Burman, Poringland
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Diane & Phil Blyth, Poringland
2nd Simon Salter, Yaxham
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 83 1-pan1 entry
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 84 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Kathryn Grimes, Icklingham
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Margaret Burman, Poringland
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Mr J Pratt, Ipswich
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
3rd Mr F Hook, Hitchin
CLASS 98 1-pan1 entry
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Diane & Phil Blyth, Poringland
3rd Martyn Davey, Easton
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Mr J Pratt, Ipswich
2nd Martyn Davey, Easton
3rd Mr F Hook, Hitchin
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Kathryn Grimes, Icklingham
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Mr J Pratt, Ipswich
2nd Kathryn Grimes, Icklingham
3rd Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Kathryn Grimes, Icklingham
2nd Martyn Davey, Easton
CLASS 117 1-pan1 entry
2nd Martyn Davey, Easton
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Mr J Pratt, Ipswich
2nd Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Kathryn Grimes, Icklingham
2nd Martyn Davey, Easton