Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6 1-pan 2 entries
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 8 1-pan 4 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Peter Pickford, Shaftsbury
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 14 3-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 17 1-pan 7 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 1-pan10 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Robertson, Dinton
CLASS 20 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 25 1-pan 4 entries
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 26 1-pan10 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 28 1-pan10 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ray Drew, Laindon
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 34 6-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Michael & Caryl Baron, Alresford
CLASS 35 3-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan12 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 38 1-pan 2 entries
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 40 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 41 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 3-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 43 3-pan 9 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Bill Squire, Dorset
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 44 1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 45 3-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 46 1-pan10 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 47 3-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 1-pan 7 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ray Drew, Laindon
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 49 1-pan 9 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 50 3-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 51 1-pan 8 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ian Robertson, Dinton
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 58 3-pan1 entry
1st Derek Monk, Sompting
CLASS 59 1-pan1 entry
1st Derek Monk, Sompting
CLASS 60 1-pan1 entry
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Mrs CG Sewell, Christchurch
CLASS 62 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan1 entry
2nd Ursula Royds, Warminster
CLASS 64 1-pan 2 entries
2nd Keith Hutton, Stogursey
3rd Mrs CG Sewell, Christchurch
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Ursula Royds, Warminster
2nd Lionel Reuben, North Chailey
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 67 3-pan1 entry
1st Chris Birchall, Cullompton
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Lionel Reuben, North Chailey
3rd Mrs CG Sewell, Christchurch
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Derek Monk, Sompting
CLASS 70 1-pan 3 entries
1st Catherine Hook, Hitchin
2nd Chris Birchall, Cullompton
3rd Derek Monk, Sompting
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Catherine Hook, Hitchin
CLASS 77 3-pan 2 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Lionel Reuben, North Chailey
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 3-pan 3 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd David Porter, Coventry
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd David Porter, Coventry
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 2 entries
2nd David Porter, Coventry
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
3rd John Royds, Warminster
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 100 3-pan 2 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd David Porter, Coventry
CLASS 101 1-pan 2 entries
2nd Toby Brown, East Wittering
2nd David Porter, Coventry
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd David Porter, Coventry
3rd Toby Brown, East Wittering
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
3rd David Porter, Coventry
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS