Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle AGS/SRGC SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Ian Christie, Kirriemuir
CLASS 3 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Harry Brown, East Wittering
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Harry Brown, East Wittering
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 4 entries
1st Ian Christie, Kirriemuir
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 11 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 14 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Furness, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 9 entries
1st Eric Watson, Newcastle
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Barry McWilliam, Morpeth
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 29 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Helen Kidman, Ebchester
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd John Richards, Hexham
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 40 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Carol Roberts, Peterborough
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Terry Teal, Ryton
CLASS 44 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 45 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Richards, Hexham
3rd Harry Brown, East Wittering
CLASS 47 1-pan 8 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 48 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 58 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Harry Brown, East Wittering
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Harry Brown, East Wittering
3rd Alan Furness, Hexham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ian Christie, Kirriemuir
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Eric Watson, Newcastle
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 73 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 77 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Mrs S Leighton, Wigton
CLASS 84 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Margaret Orrick, Billingham
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 93 3-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Toby Brown, East Wittering
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Mrs S Leighton, Wigton
2nd Toby Brown, East Wittering
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 108 3-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Toby Brown, East Wittering
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Mr J Willis, Ponteland
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Toby Brown, East Wittering
CLASS 112 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd David BURLEIGH, Longframlington
3rd Mr J Willis, Ponteland
CLASS 114 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Mr J Willis, Ponteland
CLASS 116 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Toby Brown, East Wittering
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Toby Brown, East Wittering
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Toby Brown, East Wittering
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Mrs S Leighton, Wigton
2nd Mr J Willis, Ponteland