Alpine Garden Society



01386 554790

Malvern AGS SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Alan Taylor, Leamington Spa
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan1 entry
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 6 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Alan Taylor, Leamington Spa
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 9 1-pan1 entry
1st John Dixon, East Leake
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Alan Taylor, Leamington Spa
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tim & Freda West, Leicester
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Roger Robinson, Milnthorpe
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Alan Taylor, Leamington Spa
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 26 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Geoff Parker, Banbury
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 34 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 35 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan 9 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 38 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd John Dixon, East Leake
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 50 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 3-pan 4 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Don & Heather Hyde, Seend
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 55 1-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 60 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Cyril Wright, Derby
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Tim & Freda West, Leicester
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Don & Heather Hyde, Seend
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 64 1-pan 8 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 68 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69 3-pan 4 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 71 1-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Geoff Parker, Banbury
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 72 1-pan10 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 73 1-pan 8 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 77 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 78 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 79 3-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 80 1-pan 8 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 81 1-pan 9 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 3-pan 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tim & Freda West, Leicester
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 85 6-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 86 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 87 1-pan 6 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 90 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Richard Clements, Pershore
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Keith Hutton, Stogursey
2nd JOHN SAVAGE, Church Warsop
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Richard Clements, Pershore
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Elizabeth Hutton, Stogursey
2nd Richard Clements, Pershore
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd JOHN SAVAGE, Church Warsop
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 105 3-pan 2 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Brian Ainge, Tipton
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Richard Clements, Pershore
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 3-pan1 entry
2nd Jackie Street, Derby
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Jackie Street, Derby
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Glenis Dyer, Welford
CLASS 114 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Brian Ainge, Tipton
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Richard Clements, Pershore
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 121 1-pan1 entry
2nd Glenis Dyer, Welford
CLASS 131 3-pan1 entry
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Susan Clements, Pershore
3rd Dennis Hewins, Malvern
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 134 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Dennis Hewins, Malvern
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 135 1-pan 2 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Susan Clements, Pershore
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 137 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 138 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 139 1-pan 2 entries
2nd Dennis Hewins, Malvern
CLASS 140 1-pan 2 entries
1st Keith Hutton, Stogursey
3rd Dennis Hewins, Malvern
CLASS 141 1-pan 2 entries
2nd JOHN SAVAGE, Church Warsop
3rd Dennis Hewins, Malvern
CLASS 142 1-pan 3 entries
1st JOHN SAVAGE, Church Warsop
2nd Mr EW Dyer, Welford
3rd Dennis Hewins, Malvern
CLASS 143 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd JOHN SAVAGE, Church Warsop
3rd Mr EW Dyer, Welford
CLASS 144 1-pan 2 entries
1st Susan Clements, Pershore
2nd JOHN SAVAGE, Church Warsop
CLASS 145 1-pan 3 entries
1st Susan Clements, Pershore
2nd JOHN SAVAGE, Church Warsop
3rd Dennis Hewins, Malvern
CLASS 146 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 147 1-pan0 entries
NO RESULTS