Alpine Garden Society



01386 554790

Summer North AGS SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 2 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 3 1-pan1 entry
1st John Mullaney, Wakefield
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Sylvia Medd, Shiptonthorpe
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 7 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Sylvia Medd, Shiptonthorpe
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan1 entry
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 11 1-pan 5 entries
1st Peter & Judith Hurst, Saddleworth
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd George Young, Stocksfield
3rd Jean Wilson, Newark
CLASS 17 3-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Jean Wilson, Newark
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ken Mann, Derby
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 3-pan10 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 23 1-pan 8 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Mavis and Sam Lloyd, Redditch
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 25 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 26 1-pan 8 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 29 3-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 30 1-pan 7 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Mavis and Sam Lloyd, Redditch
CLASS 31 3-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 32 1-pan11 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd John Dower, Frodsham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 34 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Sylvia Medd, Shiptonthorpe
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 37 1-pan 9 entries
1st Jean Wilson, Newark
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Helen Kidman, Ebchester
CLASS 38 1-pan 3 entries
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Mavis and Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mavis and Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis and Sam Lloyd, Redditch
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 42 1-pan 8 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Linda Pickering, Market Weighton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43 3-pan 4 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 46 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 48 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 50 1-pan 9 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 51 6-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 52 3-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Alan Furness, Hexham
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 56 1-pan 9 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd David Mowle, Hest Bank
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Mavis and Sam Lloyd, Redditch
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 59 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 62 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 63 1-pan1 entry
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 64 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Irene Thorpe, Ripon
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 69 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 70 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 78 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 3-pan1 entry
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 87 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 89 1-pan 2 entries
2nd Daphne Kent, Harrogate
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 97 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 98 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 99 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 101 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 202 3-pan 3 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 204 3-pan 4 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pete Murray, Stamford
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 1-pan 3 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 206 6-pan1 entry
1st Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 3-pan 2 entries
1st J. Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 208 1-pan 4 entries
1st Pete Murray, Stamford
2nd J. Evans, Farnham
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 210 3-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 211 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd J. Evans, Farnham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 214 1-pan 3 entries
1st J. Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 215 6-pan1 entry
1st Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 216 3-pan1 entry
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 217 1-pan1 entry
1st Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 218 3-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 219 1-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Anne Wright, York
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 220 3-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Anne Wright, York
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Anne Wright, York
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 223 3-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 224 1-pan1 entry
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 225 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Mrs Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 1-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Mrs Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 3-pan 2 entries
1st Mrs Jean Morris, Berkhampstead
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 228 1-pan 2 entries
1st Mrs Jean Morris, Berkhampstead
2nd Mrs Haigh, Appletreewick
CLASS 229 1-pan 2 entries
1st Mrs Jean Morris, Berkhampstead
2nd Mary Church, Pontefract
CLASS 230 3-pan 4 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 231 1-pan 4 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 232 3-pan 6 entries
1st J. Evans, Farnham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 233 1-pan 6 entries
1st J. Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 234 1-pan 4 entries
1st J. Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 235 1-pan 6 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 236 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd J. Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 237 1-pan 3 entries
1st J. Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan1 entry
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS