Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Don Peace, Yarm
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 8 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 10 1-pan 8 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 13 3-pan1 entry
1st John Dixon, East Leake
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 17 1-pan11 entries
1st Peter Bland, Goosnargh
2nd John Richards, Hexham
3rd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Tim & Freda West, Leicester
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd John Richards, Hexham
CLASS 22 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 1-pan 9 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd George Young, Stocksfield
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Roy Tynan, Bury
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd JOHN GOOD, PENMAENMAWR
CLASS 26 3-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 27 1-pan 8 entries
1st Peter & Judith Hurst, Saddleworth
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 1-pan 8 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 30 1-pan 7 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Andrew Lovell, Ormskirk
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter & Judith Hurst, Saddleworth
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 35 1-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 36 3-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd James Carter, Ainsdale
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Brian Walker, Solihull
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 1-pan 8 entries
1st James Carter, Ainsdale
2nd John Dower, Frodsham
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Jo Walker, Solihull
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 43 1-pan 6 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd John Dower, Frodsham
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 44 6-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 45 3-pan 9 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 46 1-pan12 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Don Peace, Yarm
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 48 1-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 49 1-pan19 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Forrest, Blackpool
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 50 1-pan 6 entries
2nd John Mercer, Bradford
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 55 1-pan 2 entries
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd John Richards, Hexham
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 57 1-pan 9 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Jo Walker, Solihull
CLASS 59 3-pan 6 entries
1st Andrew Lovell, Ormskirk
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 1-pan 9 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 62 1-pan15 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 63 1-pan13 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ken Mellows, Warrington
3rd Vernon Hancock, Grimsby
CLASS 64 1-pan 3 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 65 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Vernon Hancock, Grimsby
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 66 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Brian Walker, Solihull
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 68 3-pan 5 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Forrest, Blackpool
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd John Forrest, Blackpool
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 71 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Brent Knowles, Bolton
CLASS 73 1-pan 2 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
2nd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 77 3-pan1 entry
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Mr M Brindle, Mellor
CLASS 81 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 84 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan 2 entries
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Brent Knowles, Bolton
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd Mr M Brindle, Mellor
3rd Brent Knowles, Bolton
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 3-pan 5 entries
1st Angie Yorston, Hoddesdon
2nd John Harrison, Tipton
3rd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 95 1-pan 6 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Mr M Brindle, Mellor
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 96 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Angie Yorston, Hoddesdon
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 98 1-pan1 entry
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd John Harrison, Tipton
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Frank Hoyle, Chipping
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 102 1-pan 2 entries
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st John Harrison, Tipton
3rd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 104 1-pan1 entry
1st John Harrison, Tipton
CLASS 105 1-pan 2 entries
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 106 3-pan1 entry
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 107 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan 2 entries
2nd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 109 3-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 110 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 112 1-pan 5 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 113 3-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st G Steele, Rochdale
2nd ANN LEE, SHIPLEY
CLASS 115 1-pan1 entry
1st ANN LEE, SHIPLEY
CLASS 116 1-pan1 entry
1st ANN LEE, SHIPLEY
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st G Steele, Rochdale
2nd ANN LEE, SHIPLEY
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 122 1-pan1 entry
1st G Steele, Rochdale
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 124 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st G Steele, Rochdale
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan 2 entries
1st G Steele, Rochdale
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 130 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 132 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134 1-pan1 entry
1st ANN LEE, SHIPLEY
CLASS 135 1-pan0 entries
NO RESULTS