Alpine Garden Society



01386 554790

��ࡱ�>�� ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������7 ��*pbjbjUU 2$7|7|*l������l���������I�I�I�I �I���K>�J�J�J�J�J�J�J�JKKKKKKK$�L �N�8K��J�J�J�J�J8K�J���J�JMK�J�J�J�J��J��JK�J�JK�J��JK��K�J�J �������H�I�JKKcK0�KK�O�J�OK�J������� North Midland AGS SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan 7 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Mavis Allanson, Bolton
3rd Chris Lilley, Worksop
CLASS 11 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jean Wilson, Newark
CLASS 12 1-pan 6 entries
1st Jean Wilson, Newark
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Harry Brown, East Wittering
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Jean Wilson, Newark
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 22 1-pan 9 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David King, Sheffield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd John Dixon, East Leake
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 26 3-pan 2 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 1-pan 7 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
1st Michael Myers, Harrogate
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 3-pan 4 entries
1st Mike Smith, Hythe Alpines
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 30 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 31 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Richards, Hexham
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Jean Wilson, Newark
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 34 1-pan 3 entries
2nd Harry Brown, East Wittering
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 35 3-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 36 1-pan 9 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 37 1-pan 8 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 38 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 1-pan 9 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 41 3-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 42 1-pan12 entries
1st Jo Walker, Solihull
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 43 3-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jo Walker, Solihull
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
1st Jo Walker, Solihull
2nd Gill Saxton, Sutton in Ash.
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 48 1-pan 4 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Clare Dower, Frodsham
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 49 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 50 3-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan18 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Doreen Webster, Loughborough
3rd Pat Craven, Yarm
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 52 3-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 53 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 54 3-pan 9 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd John Richards, Hexham
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 58 1-pan 8 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 59 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Eric Watson, Newcastle
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 61 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 62 1-pan16 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Richards, Hexham
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 63 1-pan13 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 64 1-pan 9 entries
1st Doreen Webster, Loughborough
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 65 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Andrew Lovell, Ormskirk
CLASS 66 1-pan10 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 67 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 68 1-pan11 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 69 1-pan11 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 70 3-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 71 1-pan15 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 72 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 73 1-pan14 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Jeff Davies, Hellaby
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 74 1-pan13 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75 1-pan 6 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian Walker, Solihull
CLASS 76 3-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 77 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 78 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 79 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 80 3-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 81 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 82 1-pan14 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ian Instone, Leeds
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 83 1-pan 9 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Steven Newton, Fleckney
CLASS 85 3-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 5 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Mr&Mrs G Wilkinson, Sheffield
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Mr&Mrs G Wilkinson, Sheffield
2nd John Savage, Warsop
CLASS 94 1-pan 5 entries
1st Mr&Mrs G Wilkinson, Sheffield
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd John Savage, Warsop
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Ian Carty, Chesterfield
CLASS 96 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 98 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Ian Carty, Chesterfield
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 101 3-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Edward Spencer, Egginton
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 108 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Mr&Mrs G Wilkinson, Sheffield
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Ian Carty, Chesterfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Jean Peake, Pen-y-Ffordd
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 113 3-pan1 entry
1st John Savage, Warsop
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st John Savage, Warsop
2nd David Porter, Coventry
3rd Enid Barton, Matlock
CLASS 115 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan 2 entries
2nd David Porter, Coventry
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 118 1-pan1 entry
2nd Len Robinson, Chesterfield
CLASS 119 1-pan1 entry
1st David Porter, Coventry
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 122 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Len Robinson, Chesterfield
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Enid Barton, Matlock
CLASS 125 1-pan 3 entries
1st Len Robinson, Chesterfield
2nd David Porter, Coventry
3rd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st David Porter, Coventry
2nd John Savage, Warsop
CLASS 127 1-pan1 entry
1st David Porter, Coventry