Alpine Garden Society



01386 554790

Caerleon AGS SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 3-pan1 entry
1st John Dixon, East Leake
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4 1-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 10 3-pan 3 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Richard Hancock, Dilwyn
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Mick & Pam Reed, Crawley
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Mick & Pam Reed, Crawley
3rd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Mick & Pam Reed, Crawley
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Roger Norman, Leominster
2nd Ian Robertson, Dinton
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 23 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Paul Cumbleton, Tilehurst
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 30 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 31 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Goode, Norwich
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 32 1-pan10 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 33 3-pan1 entry
1st Paul Cumbleton, Tilehurst
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Paul Cumbleton, Tilehurst
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Ian Robertson, Dinton
CLASS 36 1-pan12 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 37 3-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Paul Cumbleton, Tilehurst
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Paul Cumbleton, Tilehurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 41 3-pan 3 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 43 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 46 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jim Archibald, Llandysul
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 47 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 50 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 52 1-pan1 entry
1st Richard Hancock, Dilwyn
CLASS 53 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 55 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 56 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Archibald, Llandysul
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 70 3-pan1 entry
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Glenis Dyer, Welford
2nd George Elder, Cardiff
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 73 1-pan 2 entries
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 3-pan1 entry
2nd Angie Yorston, Grays
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 82 1-pan 2 entries
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 83 3-pan 4 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 85 3-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Glenis Dyer, Welford
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd George Elder, Cardiff
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 88 1-pan 2 entries
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Glenis Dyer, Welford
CLASS 91 3-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Angie Yorston, Grays
CLASS 93 3-pan1 entry
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Alastair Forsythe, Chepstow
2nd Mr I Tyrell, Godmanchester
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Mr I Tyrell, Godmanchester
2nd Peter Stevens, Newcastle Emlyn
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Mr I Tyrell, Godmanchester
CLASS 100 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Mr I Tyrell, Godmanchester
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Mr I Tyrell, Godmanchester