Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2002

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Richards, Hexham
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 10 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 11 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Eric Rainford, Leeds
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Darren Sleep, Walney Island
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 18 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 20 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Walney Island
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd John Forrest, Blackpool
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Steve McDonnell, Hartlepool
3rd Les Brown, Southport
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
3rd Kath Rimmer, Eccleston
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Brian Walker, Solihull
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 28 1-pan1 entry
1st John Forrest, Blackpool
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Peter & Judith Hurst, Saddleworth
1st Ian Leslie, Bangor
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Brian Walker, Solihull
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 35 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Jo Walker, Solihull
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd John Dower, Frodsham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Jo Walker, Solihull
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Jo Walker, Solihull
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Dower, Frodsham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 45 6-pan1 entry
1st Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 46 3-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Les Brown, Southport
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 47 1-pan18 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Les Brown, Southport
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 49 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 1-pan 6 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ray Munroe, Guisborough
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 53 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 54 1-pan16 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Eric Rainford, Leeds
3rd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 63 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Jo Walker, Solihull
3rd Darren Sleep, Walney Island
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 68 1-pan 5 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Ben Wilson, Duddo
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Audrey Mercer, Bradford
2nd Jack Whittle, Baildon
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 70 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 74 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Eric Rainford, Leeds
CLASS 75 1-pan10 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jo Walker, Solihull
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 78 1-pan 7 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ray Munroe, Guisborough
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 80 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Darren Sleep, Walney Island
2nd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 82 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Mr M Brindle, Mellor
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Mr M Brindle, Mellor
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Mr M Brindle, Mellor
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Darren Sleep, Walney Island
2nd Tom Melling, Ormskirk
3rd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 107 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan1 entry
2nd Mr JT Mitchell, Ossett
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Mr M Brindle, Mellor
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Mr M Brindle, Mellor
2nd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Tom Melling, Ormskirk
2nd Mr M Brindle, Mellor
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Tom Melling, Ormskirk
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 114 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Walney Island
CLASS 117 1-pan1 entry
2nd Mr M Brindle, Mellor
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan1 entry
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Tim Roberts, Cleveleys
CLASS 125 3-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 126 1-pan 4 entries
1st Mr JT Mitchell, Ossett
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 127 3-pan 2 entries
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 128 1-pan 3 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Mr JT Mitchell, Ossett
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
2nd Mr JT Mitchell, Ossett
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 130 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 134 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Mr JT Mitchell, Ossett
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 137 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 138 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 141 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere
CLASS 143 1-pan1 entry
1st Hilary Luker, Windermere