Alpine Garden Society



01386 554790

Wirral AGS SHOW 2001

Class Results

CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan1 entry
1st Raymond Tovey, Wrexham
CLASS 3 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Simon Bond, Hartpury
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd Raymond Tovey, Wrexham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 9 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Simon Bond, Hartpury
3rd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 10 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Mr&Mrs MH Morrow, Cefn y Bedd
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 14 1-pan 7 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Raymond Tovey, Wrexham
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 15 3-pan 6 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 16 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian Walker, Solihull
CLASS 17 3-pan10 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 18 1-pan10 entries
1st Harvey Shepherd, Bolton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jo Walker, Solihull
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 20 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 21 1-pan 9 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 22 3-pan 6 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 23 1-pan 8 entries
1st Raymond Tovey, Wrexham
2nd Tony Rymer, Wormald Green
2nd Harvey Shepherd, Bolton
3rd Ian Waters, Rochdale
CLASS 24 1-pan10 entries
1st Raymond Tovey, Wrexham
2nd John Dower, Frodsham
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Paul Ranson, Chippenham
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Mr&Mrs MH Morrow, Cefn y Bedd
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Stan Bayley, Chester
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Clare Dower, Frodsham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 29 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd George Young, Stocksfield
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Brian Walker, Solihull
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Alan Chambers, Northampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 35 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Stan Bayley, Chester
CLASS 36 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian Walker, Solihull
3rd Harvey Shepherd, Bolton
CLASS 40 1-pan10 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Walker, Solihull
CLASS 41 3-pan 6 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 42 1-pan 9 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 43 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Jeff Irons, Wirral
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Stan Bayley, Chester
2nd Mavis Lloyd, Redditch
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 49 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 1-pan1 entry
1st Glenis Dyer, Welford
CLASS 51 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 3-pan1 entry
2nd Glenis Dyer, Welford
CLASS 53 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan1 entry
2nd Glenis Dyer, Welford
CLASS 55 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 57 1-pan1 entry
1st John Blackman, Wrexham
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Glenis Dyer, Welford
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 63 1-pan 3 entries
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 65 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 3-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Glenis Dyer, Welford
3rd John Blackman, Wrexham
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st John Blackman, Wrexham
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Irene Thorpe, Ripon
CLASS 69 1-pan 3 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Irene Thorpe, Ripon
CLASS 70 1-pan 2 entries
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd John Blackman, Wrexham
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st John Blackman, Wrexham
2nd Glenis Dyer, Welford
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 73 3-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Margaret Orrick, Billingham
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 3-pan 3 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Kate Almond, Shrewsbury
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Margaret Orrick, Billingham
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Jean Peake, Pen-y-Ffordd
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 202 3-pan 3 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 204 3-pan 2 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pete Murray, Stamford
CLASS 205 1-pan 3 entries
1st Pete Murray, Stamford
3rd Sheila Brown, Maidstone
3rd Jeff Irons, Wirral
CLASS 206 6-pan1 entry
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 3-pan 2 entries
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 208 1-pan 2 entries
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 210 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 211 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Pete Murray, Stamford
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 214 1-pan 2 entries
1st Pete Murray, Stamford
CLASS 215 6-pan1 entry
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 216 3-pan1 entry
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 217 1-pan1 entry
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 218 3-pan 3 entries
1st Margaret Gillison-Todd, Mold
1st Anne Wright, York
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 219 1-pan 4 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
2nd Margaret Gillison-Todd, Mold
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
3rd E Honnor, Taunton
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Mavis Lloyd, Redditch
3rd E Honnor, Taunton
CLASS 223 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Anne Wright, York
CLASS 224 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 225 3-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 226 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 227 3-pan 2 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Mr MH Morrow, Wrexham
CLASS 228 1-pan 3 entries
1st Mrs S Morrow, Wrexham
2nd Mrs Haigh, Appletreewick
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Jeff Irons, Wirral
2nd Stan Bayley, Chester
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 231 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Stan Bayley, Chester
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd J. Evans, Farnham
CLASS 233 1-pan 4 entries
1st Jeff Irons, Wirral
2nd J. Evans, Farnham
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 235 1-pan 3 entries
2nd Diane Clement, Wolverhampton
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Stan Bayley, Chester
CLASS 236 1-pan 3 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd J. Evans, Farnham
CLASS 237 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd J. Evans, Farnham
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
2nd Anne Wright, York
CLASS 243 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York