Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2001

Class Results

CLASS 1 6-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Jim Almond, Shrewsbury
3rd David Sampson, Oakdene Nursery
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Michael & Caryl Baron, Alresford
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Allan Brown, Box
CLASS 9 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 10 1-pan 6 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Michael & Caryl Baron, Alresford
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 12 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 6 entries
1st David Sampson, Oakdene Nursery
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 14 3-pan 6 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 15 1-pan 8 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 17 1-pan 7 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Dave Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 20 3-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 21 3-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st David Sampson, Oakdene Nursery
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Dave Philbey, Petersfield
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Allan Brown, Box
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul Ranson, Chippenham
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Paul Ranson, Chippenham
2nd Ian Robertson, Dinton
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 34 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul Ranson, Chippenham
CLASS 35 3-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 36 1-pan12 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 39 1-pan 6 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Irene Sentance, Grainthorpe
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 40 3-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan10 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Blanchard, Blandford
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 42 3-pan 7 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Irene Sentance, Grainthorpe
CLASS 43 3-pan 4 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Philbey, Petersfield
CLASS 44 1-pan 6 entries
1st Irene Sentance, Grainthorpe
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Derek Monk, Sompting
CLASS 45 3-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 46 1-pan 7 entries
1st Ian Robertson, Dinton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 47 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 1-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Peter Erskine, Petersfield
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 49 1-pan 6 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Allan Brown, Box
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 51 1-pan 9 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Audrey Diment, Romford
2nd Ian Robertson, Dinton
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 52 1-pan 2 entries
2nd Paul Pickford, Shaftsbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Dinton
CLASS 54 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 58 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Barbara Hook, Hitchin
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st A Marcham, Woodham
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Derek Monk, Sompting
CLASS 62 1-pan1 entry
1st Mrs MM Marcham, Woodham
CLASS 63 1-pan1 entry
1st Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Mrs CG Sewell, Christchurch
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Derek Monk, Sompting
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd L. Reuben, North Chailey
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Catherine Hook, Hitchin
3rd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st L. Reuben, North Chailey
2nd Angie Yorston, Grays
CLASS 73 1-pan1 entry
2nd Catherine Hook, Hitchin
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Derek Monk, Sompting
CLASS 78 1-pan 4 entries
2nd Pamela Collison, Barnet
3rd L. Reuben, North Chailey
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st L. Reuben, North Chailey
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Mr F Hook, Hitchin
3rd Pamela Collison, Barnet
3rd Derek Monk, Sompting
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Pamela Collison, Barnet
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Pamela Collison, Barnet
3rd L. Reuben, North Chailey
CLASS 90 3-pan1 entry
2nd Peter Diment, Romford
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Angie Yorston, Grays
2nd Mr F Hook, Hitchin
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Angie Yorston, Grays
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Peter Diment, Romford
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Angie Yorston, Grays
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 3-pan 2 entries
1st Chris Birchall, Cullompton
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Chris Birchall, Cullompton
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Angie Yorston, Grays
2nd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS